Snabbval – Internationell auktion 365:

8954 objekt hittade, visar sidan 9 av 448

Restförsäljning Internationell auktion 365 + Anbudsauktion

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 161 Sweden Facit Official Tj16A postfrisk, 10 öre red, perf 13, type I. Fair centering. F 1100 (Utrop ca € 29 / $33) postfrisk 300
162 Överflyttad till kommande auktion
163 Överflyttad till kommande auktion
Köp Klicka för foto 164K Sweden Facit Official Tj25 ostämplad, 10/12 öre blue, ten copies, incl. shades and a few with plate flaws, of which two pairs and one strip of three. Mostly good quality. (10). F 1000 (Utrop ca € 29 / $33) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 165K Sweden Facit Official Tj26 ostämplad, 10/24 öre dark blue on yellow. 10/24 öre dark blue on yellow, twelve copies incl. shades and a few with plate flaws. Somewhat mixed quality. (12). F 1680 (Utrop ca € 29 / $33) ostämplad 300
166 Överflyttad till kommande auktion
Klicka för foto 167 Sweden Facit Official Tj26 used, 10/24 öre dark blue on yellow. EXCELLENT cancellation LUND 9.11.1889. (Utrop ca € 29 / $33) stämplad 300 600
Köp Klicka för foto 168 Sweden Facit Official Tj26 used, 10/24 öre dark blue on yellow. EXCELLENT cancellation KÅLLÄNGEN 30.1.1890. (Utrop ca € 29 / $33) stämplad 300
Köp Klicka för foto 169 Sweden Facit Official Tj26v used, 10/24 öre dark blue on yellow with very weak overprint at right. EXCELLENT cancellation WESTERBY 5.11.1889. (Utrop ca € 29 / $33) stämplad 300
Köp Klicka för foto 170K Sweden Facit Official Tj27, 31 cover, 2x1+8 öre on return receipt for a registered letter sent from RIMFORSA 28.3.12 to Bråkind. (Utrop ca € 48 / $55) på brev 500
Klicka för foto 171 Sweden Facit Official Tj27-54 postfrisk, SET watermark crown (13) SET wateremark \. F 1.850 (Utrop ca € 39 / $44) postfrisk 400 400
Klicka för foto 172 Sweden Facit Official Tj27-54 postfrisk, SET watermark crown (13)+ SET (15) watermark lines. F 1.850 (Utrop ca € 39 / $44) postfrisk 400 650
173 Överflyttad till kommande auktion
Klicka för foto 174 Sweden Facit Official Tj38vm1 postfrisk, 1 Kr black with inverted watermark crown. F 3500 (Utrop ca € 48 / $55) postfrisk 500 1300
Klicka för foto 175 Sweden Facit Postage due L11-20 postfrisk, SET perf 13 (10). F 2605 (Utrop ca € 39 / $44) postfrisk 400 1100
Köp Klicka för foto 176 Sweden Facit Postage due L11-20 ostämplad, SET perf 13 (10). 4 sets. F 3.540 (Utrop ca € 39 / $44) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 177 Sweden Facit Postage due L11-20 used, SET perf 13 (10). 6 sets. F 4.800 (Utrop ca € 39 / $44) stämplad 400
Köp Klicka för foto 178 Sweden Facit 40 or Scott 40 used, 2 öre in block of four cancelled HELSINGBORG 28.9.1892. F 1400 (Utrop ca € 39 / $44) stämplad 400
179K Sweden Facit 40, 41 cover, 2+3 öre on local cover cancelled STOCKHOLM UTSTÄLLNINGEN GAMLA STOCKHOLM 26.9.1897. Scarce combination. (Utrop ca € 39 / $44) på brev 400
Klicka för foto 180K Sweden Facit 40, 41, Fk6 cover, 2x2+2x3 öre on stamped envelope 10 öre, sent as 2-fold letter from BACKE 18.7.1893 via SOLLEFTEÅ 18.7.1893 to Ramvik. Very scarce combination? (Utrop ca € 48 / $55) på brev 500 500