Snabbval – Internationell auktion 366:

10605 objekt hittade, visar sidan 63 av 531

Restförsäljning Internationell auktion 366 + Anbudsauktion

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 1246 Greenland Facit Parcel P8 or AFA 8 ostämplad, 1915 Thiele II 15 øre violet. F 2400 (Utrop ca € 47 / $53) ostämplad 500
Klicka för foto 1247 Greenland Facit postfrisk/ostämplad, Small lot of 16 stamps in mostly fine quality. (Utrop ca € 190 / $210) postfrisk/ostämplad 2000 3000
Klicka för foto 1248 Greenland Facit 10-18 or Scott 8-16 or AFA 8-16 ostämplad, 1945 Different designs SET (9). F 1400 (Utrop ca € 28 / $32) ostämplad 300 300
Klicka för foto 1249 Greenland Facit 19-27 or Scott 17-25 ostämplad, 1945 Overprint "Danmark Befriet 5 Maj 1945" SET most usual overprint (9). F 6500 (Utrop ca € 65 / $74) ostämplad 700 850
1250 Greenland Facit 281v postfrisk, 4,25/0,25 green with inverted overprint. Cert. Møller. F 9000 (Utrop ca € 190 / $210) postfrisk 2000 4100
1251A Greenland Used lot Pakke-porto 20 øre and 1 kr in stockbook. Mostly good quality (23) (Utrop ca € 93 / $110) stämplad 1000 2100
1252A Greenland postfrisk/ostämplad/stämplad collection/accumulation 1938-2008 in stockbook. (Utrop ca € 93 / $110) postfrisk/ostämplad/stämplad 1000 1000
Klicka för foto 1253A Greenland postfrisk/ostämplad/stämplad collection 1935-2000 in Leuchtturm album. incl. three postfrisk 1945 with overprint additionally used collection 1935-2005. (Utrop ca € 93 / $110) postfrisk/ostämplad/stämplad 1000 1000
1254MD Greenland postfrisk accumulation old-modern in box. Sets, blocks of four, souvenir sheets, and booklets. (Utrop ca € 75 / $85) postfrisk 800 850
Köp Klicka för foto 1255 Greenland postfrisk/ostämplad/stämplad 1915-69. All different, e.g. canc: F P4-5,ostämplad: 10-18, postfrisk:8, 33, 36. 38. Mostly good quality F SEK 6.200 (28) (Utrop ca € 56 / $63) postfrisk/ostämplad/stämplad 600
Köp 1256FC Greenland postfrisk/stämplad accumulation. Greenland and Faroe Islands in glassine envelopes. Incl many souvenir sheets and booklets. Mostly fine quality. (Utrop ca € 37 / $42) postfrisk/stämplad 400
Köp 1257A Greenland Cinderella collection/accumulation 1974-1998 in album with stamp mounts. Mostly complete or half sheets. . Excellent quality (Utrop ca € 47 / $53) 500
Köp Klicka för foto 1258P Iceland Facit postfrisk, Olympic Games 1948. Seal. 50 copies in lower half part of sheet . (Utrop ca € 93 / $110) postfrisk 1000
Köp Klicka för foto 1259 Iceland Facit postfrisk, Olympic Games 1948. Seal. Block of four with upper right marginal corner with sheet No 337. (Utrop ca € 37 / $42) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 1260 Iceland Facit 1 or AFA 1 or Scott 1 ostämplad utan gummi, 1873 Skilding values 2 sk blue, perf 14 × 13½. Without gum. F 9500 (Utrop ca € 93 / $110) ostämplad utan gummi 1000
1261 Iceland Facit 1PT, 13PT, TJ22v1 ostämplad, 1873 Skilding values 2 sk ultramarine proof without gum on white paper without wmk. small thin spot. Cert. L Nielsen, 1876 Aur values 16 aur brown imperf proof on thin paper and 1902 Overprint Í GILDI '02-'03 4 aur grey perf 12¾ inverted overprint. F 2000 (Utrop ca € 47 / $53) ostämplad 500 700
Köp Klicka för foto 1262 Iceland Facit 2 or AFA 2A or Scott 2 ostämplad, 1873 Skilding values 4 sk red, perf 14 × 13½. F 1500 (Utrop ca € 37 / $42) ostämplad 400
Klicka för foto 1263 Iceland Facit 3 or AFA 3 or Scott 3 ostämplad, 1873 Skilding values 8 sk brown, perf 14 × 13½. F 2800 (Utrop ca € 37 / $42) ostämplad 400 400
1264 Iceland Facit 4 or AFA 4 or Scott 4 ostämplad, somewhat off-centered. One tooth is missing. Cert: Lasse Nielsen 2016. (Utrop ca € 65 / $74) ostämplad 700 900
1265 Iceland Facit 5 or AFA 5 or Scott 5 ostämplad, 1873 Skilding values 3 sk grey, perf 12½. Very fine copy with cert. Lasse Nielsen. F 4200 (Utrop ca € 28 / $32) ostämplad 300 420