3045 objekt hittade, visar sidan 62 av 153

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 1222 Greenland Facit 22-27 ostämplad, 1945 Overprint "Danmark Befriet 5 Maj 1945" most usual overprint (9) 10 öre - 5 kr. F 4.500 (Utrop ca € 78 / $88) ostämplad 800
Klicka för foto 1223 Greenland Facit 23, 25-27 postfrisk, 1945 Overprint "Danmark Befriet 5 Maj 1945" 15 øre + 1-5 kr, most usual overprint. F 4.800 (Utrop ca € 58 / $66) postfrisk 600 750
1224P Greenland Mostly ostämplad. Collection 1939-59, complete main numbers F1-44 incl. F38postfrisk etc. (Utrop ca € 150 / $160) Mest ostämplad 1500
Köp 1225A Greenland postfrisk/stämplad. Collection 1935-91 in thick Estett album incl. e.g. F1-18 used, postfrisk Christmas sheets, Pakkeporto reprints, some FDC´s etc. From 1960 parallell postfrisk and used. (Utrop ca € 97 / $110) postfrisk/stämplad 1000
Köp 1226FC Greenland postfrisk/stämplad accumulation. Greenland and Faroe Islands in glassine envelopes. Incl many souvenir sheets and booklets. Mostly fine quality. (Utrop ca € 58 / $66) postfrisk/stämplad 600
Köp Klicka för foto 1227K Greenland ostämplad/stämplad lot three parcel stamps all better types but with thins. F P8IC1 used, 8IB hinged and 9IC2 used. (Utrop ca € 29 / $33) ostämplad/stämplad 300
Klicka för foto 1228K Greenland ostämplad/stämplad. Small lot Pakkeporto stamps. E.g. 1 øre Thiele II with the variety "Snowball to the right of the bear's feet". (Utrop ca € 29 / $33) ostämplad/stämplad 300 300
Köp Klicka för foto 1229K Schleswig Facit 14 or Scott 14 or AFA 28 used, 1920 Lion and Landscape 10 Mark red. Block of four cancelled FLENSBURG 9.3.20. F 1400 (Utrop ca € 29 / $33) stämplad 300
1230 Iceland Facit 3 or AFA 3 or Scott 3 ostämplad, Nice copy, however with trace of hinge. Cert: Lasse Nielsen 2009. (Utrop ca € 49 / $55) ostämplad 500 500
Köp Klicka för foto 1231 Iceland Facit 3 or AFA 3 or Scott 3 ostämplad, 1873 Skilding values 8 sk brown, perf 14 × 13½. Fair centering. F 2800 (Utrop ca € 39 / $44) ostämplad 400
1232 Iceland Facit 3 or AFA 3 or Scott 3 used, 1873 Skilding values 8 sk brown, perf 14 × 13½. Certificate Grönlund. Small thin spot. F 10000 (Utrop ca € 97 / $110) stämplad 1000
1233 Iceland Facit 4 or AFA 4 or Scott 4 ostämplad, somewhat off-centered. One tooth is missing. Cert: Lasse Nielsen 2016. (Utrop ca € 97 / $110) ostämplad 1000
1234 Iceland Facit 6v1 or AFA 2B or Scott 6 used, Post-cancelled. A tiny thin spot on the bootom of the stamp. Cert: Lasse Nielsen 2016. (Utrop ca € 97 / $110) stämplad 1000 1700
1235 Iceland Facit 9 or AFA 6 or Scott 10 ostämplad, 1878 Aur values 5 aur blue, perf 14 × 13½. Fine copy, however with a trace from a hinge. Cert: Lasse Nielsen 2003. F 4000 (Utrop ca € 68 / $77) ostämplad 700
Köp Klicka för foto 1236 Iceland Facit 9 or AFA 6 or Scott 10 used, 1878 Aur values 5 aur blue, perf 14 × 13½. Fair centering. F 8000 (Utrop ca € 97 / $110) stämplad 1000
Köp Klicka för foto 1237 Iceland Facit 9 or AFA 6 or Scott 10 used, 1878 Aur values 5 aur blue, perf 14 × 13½. Good centering. F 8000 (Utrop ca € 97 / $110) stämplad 1000
Klicka för foto 1238 Iceland Facit 9+23 used, 1878 Aur values 5 aur blue, perf 14 × 13½. Three copies with false cancellations: two F 9, and one F 23. (Utrop ca € 39 / $44) stämplad 400 400
Köp Klicka för foto 1239 Iceland Facit 12 or AFA 8 or Scott 11 ostämplad, 1876 Aur values 10 aur carmine, perf 14 × 13½. Fair centering. F 2000 (Utrop ca € 39 / $44) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 1240 Iceland Facit 14 or AFA 10 or Scott 14 used, 1876 Aur values 20 aur violet, perf 14 × 13½. Good centering. F 4400 (Utrop ca € 78 / $88) stämplad 800
Köp Klicka för foto 1241 Iceland Facit 14 or AFA 10 or Scott 14 used, 1876 Aur values 20 aur violet, perf 14 × 13½. Fair centering. F 4400 (Utrop ca € 58 / $66) stämplad 600