Snabbval – Internationell auktion 366:

10605 objekt hittade, visar sidan 62 av 531

Restförsäljning Internationell auktion 366 + Anbudsauktion

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Klicka för foto 1226K Danish West Indies Used. Collection 42 different 1866-1916 incl. F2, 5-11, 14-22 and 24-27 etc. F ca 15200. (Utrop ca € 93 / $110) stämplad 1000 1900
1227P Danish West Indies postfrisk/ostämplad/stämplad collection on leaves. Incl. postage dues. Mostly good quality (50) (Utrop ca € 93 / $110) postfrisk/ostämplad/stämplad 1000
1228P Danish West Indies postfrisk/ostämplad. Selection 28 different 1873-1916 incl. e.g. F19-22postfrisk etc. (Utrop ca € 75 / $85) postfrisk/ostämplad 800
1229P Danish West Indies postfrisk/ostämplad collection 1874.1915 on leaves. E.g. postfrisk F9, 32-37, 39.. 23ostämplad. High value. (36) (Utrop ca € 75 / $85) postfrisk/ostämplad 800
Köp Klicka för foto 1230 Danish West Indies postfrisk/ostämplad/stämplad lot 1873-1905 on stock cards. Surcharged bi-coloured type and coat-of-Armes type. A number of varieties on the surcharge.. . Mostly fine quality (16) (Utrop ca € 65 / $74) postfrisk/ostämplad/stämplad 700
Köp Klicka för foto 1231 Danish West Indies Used 1873-1908. All different, e.g. F 5-6, 8, 10, 14, 17, 20, 24-25, 28, 48, L 1-2. Mostly good quality F SEK 5.630 (19) (Utrop ca € 56 / $63) stämplad 600
Klicka för foto 1232 Danish West Indies ostämplad 1873-1908. All different, e.g. F 9ostämplad utan gummi, 11, 21-22, 26, 28-31, 34-37, 41-48, 49-56, L 1-4. Mostly good quality F SEK 5.160 (31) (Utrop ca € 47 / $53) ostämplad 500 500
Köp Klicka för foto 1233 Danish West Indies ostämplad 1873-1916. All different, e.g. F 9-11, 17, 28-31, 32-37, 39, 44, 49-56, L3-4ostämplad utan gummi, L5-8. Mostly good quality F SEK 5.125 (36) (Utrop ca € 47 / $53) ostämplad 500
Klicka för foto 1234K Danish West Indies postfrisk/ostämplad/stämplad lot 1900-1916 on stock cards. A few stamps in duplicate. Mostly good quality (37) (Utrop ca € 28 / $32) postfrisk/ostämplad/stämplad 300 300
1235P Danish West Indies Postcards. Four picture postcards, of which one panoramic, 1909-1911, three to Denmark and one to Germany. The entire lot is presented at www.philea.se. (Utrop ca € 47 / $53) på brev 500 850
Klicka för foto 1236K The Faroes Facit PP4 cover, Cover from THORSHAVN 12.5.41 with Postage paid cancellation "20 øre". Cert. Møller. (Utrop ca € 75 / $85) på brev 800 1100
Köp Klicka för foto 1237P The Faroes , Red Cross formular from Denmark 26.2.1941 to Faroe Islands with Swiss transit 5.3.1941. Wowern No. 2b. (Utrop ca € 93 / $110) på brev 1000
Klicka för foto 1238K The Faroes , Undercover postcard sent from LYNGBY 13.2.41 via P.O. BOX 506 in Lisbon to Faroe Islands. Both German and British censor handstamp. Cert. Wowern. (Utrop ca € 65 / $74) på brev 700 22500
1239A The Faroes postfrisk/stämplad collection 1975-2016 in Leuchtturm album. incl. many blocks and used collection 1975-2005. (Utrop ca € 75 / $85) postfrisk/stämplad 800 800
Köp 1240A The Faroes postfrisk/stämplad. Used collection 1977-2007 in Leuchtturm album with cassette incl. e.g. 36 booklets and 34 souvenir sheets. Also Visir leaves with postfrisk 33 booklets and some souv. sheets. Also F5 used. (Utrop ca € 65 / $74) postfrisk/stämplad 700
Köp 1241A The Faroes postfrisk collection 1975–2005 in DAVO album. Excellent quality (500) (Utrop ca € 47 / $53) postfrisk 500
1242A The Faroes postfrisk. Apparently cpl collection 1975-2006 in Leuchtturm Lighthouse album+ some 2007. (Utrop ca € 47 / $53) postfrisk 500 500
Köp 1243A The Faroes postfrisk collection/accumulation 1975-88 in visir album. (Utrop ca € 47 / $53) postfrisk 500
Klicka för foto 1244 Greenland Facit Parcel P3 IIB or AFA 3A1 ostämplad, 1905 Thiele II 10 øre blue. Superb centered copy. F 7500 (Utrop ca € 93 / $110) ostämplad 1000 1000
Klicka för foto 1245 Greenland Facit Parcel P6 or AFA 6 ostämplad, 1918 Thiele II 5 øre brown. F 1200 (Utrop ca € 28 / $32) ostämplad 300 300