Snabbval – Auktion för samlingar och partier 356:

6630 objekt hittade, visar sidan 31 av 332

Restförsäljning Auktion för samlingar och partier 356 + Anbudsauktion

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp 2601A Austria postfrisk/ostämplad/stämplad collection/accumulation old–1990s in visir album. E.g. Bird set, and Rebuilding (two). Mostly fine quality. (800) (Utrop ca € 49 / $60) postfrisk/ostämplad/stämplad 500
Köp 2602SC Austria postfrisk/ostämplad. Mostly postfrisk collection 1908–84 in four albums, mainly simpler issues but several different. (Utrop ca € 39 / $48) postfrisk/ostämplad 400
Köp Klicka för foto 2603 Austria postfrisk. Twelve different Hitler overprints 1945 incl Mi 660–63, not issued Mi A IV and Mi A IV, Mi 668–73 and Va B-d (Va B=x), EUR 410+A IV not noted in Michel. (Utrop ca € 39 / $48) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 2604K Austria Used. Five cpl sets with special canc. incl. Mi591-96, 617-22, 623-26, 632-37 and 649-57. Mi 237 Euro. (Utrop ca € 39 / $48) stämplad 400
2605 Utgår
Köp Klicka för foto 2606K Austria Used. Three complete sets incl Mi 494-97, 512-17, and 524-29. Mi 470 Euro. (Utrop ca € 29 / $36) stämplad 300
2607A Austria Mostly postfrisk collection/accumulation approx 1945–80 in big album incl duplicates. Mostly good quality. (800) (Utrop ca € 29 / $36) Mest postfrisk 300 300
Köp Klicka för foto 2608K Austria Cancellations. Lot with 23 small Official stamps with nice cancellations + eight Swedish cancellations on foreign stamps 1885–modern. (Utrop ca € 29 / $36) stämplad 300
Köp 2609P Austria Bosnia-Herzegovina postfrisk/ostämplad/stämplad. Collection field post first WW on eleven leaves. (Utrop ca € 19 / $24) postfrisk/ostämplad/stämplad 200
Köp Klicka för foto 2610 Belgium ostämplad 1936–. All different, e.g. Mi 428, 513, 797, 829, 1000, Officials 10, 18, Parcels 8-10, Postage Due 2, 16, souvenir sheet 5 (hole). Mostly good quality Mi € 818 (40) (Utrop ca € 58 / $72) ostämplad 600
Köp Klicka för foto 2611 Belgium postfrisk 1932–59. All different, e.g. Mi 352, 433, 479, 802, 834, 862, 870-71, 907-08, 977-78, 986, 997-1000, 1073, Officials 5a. Mostly good quality Mi € 823 (54) (Utrop ca € 58 / $72) postfrisk 600
2612P Belgium Mostly stämplad 1866–approx 1980 on leaves. Mach back of the book. Mostly good quality (600) (Utrop ca € 58 / $72) Mest stämplad 600
Köp 2613A Belgium postfrisk/ostämplad collection 1869–1958 in Schaubek album with stamp mounts. Mostly fine quality (450) (Utrop ca € 58 / $72) postfrisk/ostämplad 600
Köp Klicka för foto 2614 Belgium Used 1893–1959. All different, e.g. Mi 59, 371, 945-46, Raiway 5, 14, 194, Postage Due 12-15. Mostly good quality Mi € 603 (34) (Utrop ca € 49 / $60) stämplad 500
2615P Belgium ostämplad collection 1938–1949 on leaves. PRECANCELS, clean and interesting coll. incl monthly overprints on lion issue 6 values cpl excl two stamps 1938, apparently cpl for issus 1939-1949, also private overprints, 10 different on 2c lion stamp incl "Battle of the Bulge" etc. Please inspect! Fine quality. (300-350) (Utrop ca € 49 / $60) ostämplad 500
Köp Klicka för foto 2616 Belgium postfrisk 1941– 60. Souvenir sheets, all different, e.g. Mi 9B, 17, VI.I, 23, and 26. Mostly good quality Mi € 217 (5) (Utrop ca € 39 / $48) postfrisk 400
2617A Belgium postfrisk/ostämplad/stämplad collection approx 1849–1999 in two albums. Including Railway stamps, etc. Please see scans at www.philea.se. (Utrop ca € 39 / $48) postfrisk/ostämplad/stämplad 400 400
Köp 2618A Bermuda postfrisk/ostämplad/stämplad collection 1922–2006 in album. Mostly stämplad until 1988, 1989–2006 postfrisk. Fine quality (700) (Utrop ca € 58 / $72) postfrisk/ostämplad/stämplad 600
2619P Bosnia and Herzegovina ostämplad/stämplad. Old well-filled collection 1879–1918 on leaves incl Postage due, and Official stamps etc. (250) (Utrop ca € 58 / $72) ostämplad/stämplad 600
Köp 2620A Brazil postfrisk/ostämplad/stämplad. Accumulation classic–modern in three albums incl. e.g. postfrisk collection 1982–91, many souvenir sheets, back of the book, some covers etc. (3500) (Utrop ca € 120 / $140) postfrisk/ostämplad/stämplad 1200