3045 objekt hittade, visar sidan 20 av 153

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 382 Sweden Facit 187a or Scott 181 postfrisk, 35 öre carmine-violet on thick pale rose toned paper. Fair centering. F 1200 (Utrop ca € 29 / $33) postfrisk 300
383 Överflyttad till kommande auktion
Klicka för foto 384P Sweden Facit 196-209 used, 5 öre-2 kr, including 10 öre cx, cxz and 30 öre greenish blue. F 7.940 (Utrop ca € 48 / $55) stämplad 500 500
385 Överflyttad till kommande auktion
386 Överflyttad till kommande auktion
387 Överflyttad till kommande auktion
388 Överflyttad till kommande auktion
389P Sweden Facit 196-225 used, 1924. WPC and UPU, complete sets, some with excellent cancellations, e.g. 2 kr Congress, and 1 - 2 kr UPU. 5kr UPU with crease and 80ö with faults. (Utrop ca € 160 / $190) stämplad 1700 2400
390 Överflyttad till kommande auktion
391K Sweden Facit 199 or Scott 200 cover, 20 öre on postcard sent from STOCKHOLM 5.7.25 to Danzig. (Utrop ca € 29 / $33) på brev 300
Köp Klicka för foto 392 Sweden Facit 201b or Scott 202a used, 30 öre greenish blue. Good centering. F 1200 (Utrop ca € 29 / $33) stämplad 300
393 Överflyttad till kommande auktion
Klicka för foto 394P Sweden Facit 211-24 used, 5 öre-2 kr, including 10 öre cx, cxz and 30 öre greenish blue. F 6.900 (Utrop ca € 39 / $44) stämplad 400 400
395 Överflyttad till kommande auktion
396K Sweden Facit 211-25 or Scott 213-27 postfrisk, Cpl set (15), all postfrisk except 80 öre ostämplad. (Utrop ca € 140 / $170) postfrisk 1500
397 Överflyttad till kommande auktion
398 Överflyttad till kommande auktion
399 Överflyttad till kommande auktion
400 Överflyttad till kommande auktion
401 Överflyttad till kommande auktion