Snabbval – Internationell auktion 365:

8954 objekt hittade, visar sidan 195 av 448

Restförsäljning Internationell auktion 365 + Anbudsauktion

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 4529 Sweden Facit Official Tj26c used, 10/24 öre with EXCELLENT cancellation TORSBY 1.3.1895. Somewhat short corner perf. (Utrop ca € 29 / $33) stämplad 300
Köp Klicka för foto 4530 Sweden Facit Official Tj26c used, 10/24 öre dark blue on orange-yellow. Superb/EXCELLENT cancellation ORSA 29.6.1891. (Utrop ca € 29 / $33) stämplad 300
Köp Klicka för foto 4531 Sweden Facit Official Tj26c used, 10/24 öre dark blue on orange-yellow. EXCELLENT cancellation KARLSKRONA 2.5.1893. (Utrop ca € 29 / $33) stämplad 300
Köp Klicka för foto 4532 Sweden Facit Official Tj26e used, 10/24 öre in reconstructed "block of nine" consisting of three strips of three, cancelled LINKÖPING 11.12.1889. Facit 1980:- for single stamps. (Utrop ca € 77 / $88) stämplad 800
Köp Klicka för foto 4533 Sweden Facit Official Tj26e used, 10/24 öre with EXCELLENT cancellation LINKÖPING 11.12.1889. (Utrop ca € 48 / $55) stämplad 500
Köp Klicka för foto 4534 Sweden Facit Official Tj26v used, 10/24 öre dark blue on yellow, three copies with weak set off´s. Scarce variety, not listed in Facit. (3). (Utrop ca € 68 / $77) stämplad 700
Köp Klicka för foto 4535 Sweden Facit Official Tj26v3 used, 10/24 öre dark blue on yellow, with two dots instead of I in FRIMÄRKE variety (pos 29). Fresh copy. F 500 (Utrop ca € 29 / $33) stämplad 300
Köp Klicka för foto 4536P Sweden Facit Official Tj27 + 29 postfrisk, 1 + 4 öre vm krona. Båda i 50-block. F 1950 (Utrop ca € 39 / $44) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 4537 Sweden Facit Official Tj27-39 postfrisk, SET vm krona + streck(28). F 1850 (Utrop ca € 39 / $44) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 4538 Sweden Facit Official Tj27-39 postfrisk, SET vm krona + streck(28). F 1850 (Utrop ca € 39 / $44) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 4539 Sweden Facit Official Tj27-39 postfrisk, SET vm krona + streck(28). F 1850 (Utrop ca € 39 / $44) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 4540 Sweden Facit Official Tj27-39 postfrisk, SET vm krona (13). F 1400 (Utrop ca € 29 / $33) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 4541 Sweden Facit Official Tj27-39 postfrisk, SET vm krona (13). F 1400 (Utrop ca € 29 / $33) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 4542 Sweden Facit Official Tj27-39 postfrisk-ostämplad, SET vm krona (13). (Utrop ca € 19 / $22) postfrisk-ostämplad 200
Köp Klicka för foto 4543 Sweden Facit Official Tj27-39 ostämplad, SET vm krona (13). 6 serier. F 3.600 (Utrop ca € 29 / $33) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 4544 Sweden Facit Official Tj27-39 used, SET vm krona (13). 19 serier. F 6.650 (Utrop ca € 68 / $77) stämplad 700
Köp Klicka för foto 4545 Sweden Facit Official Tj27-39 used, SET watermark crown (13). Five sets of each stamp. F 3.700 (Utrop ca € 39 / $44) stämplad 400
Köp Klicka för foto 4546 Sweden Facit Official Tj27-54 postfrisk-ostämplad, SET vm krona (13) och streck (15). Fyra kompletta serier. F 3300 (Utrop ca € 39 / $44) postfrisk-ostämplad 400
Köp Klicka för foto 4547K Sweden Facit Official Tj30-36vm used, 5–30 öre inverted vm crown short SET (4) + 2 stamps with carton paper. F 2380 (Utrop ca € 48 / $55) stämplad 500
Köp Klicka för foto 4548 Sweden Facit Official Tj31 used, 8 öre violett vm krona, tioblock. (Utrop ca € 24 / $28) stämplad 250