Snabbval – Internationell auktion 365:

8954 objekt hittade, visar sidan 194 av 448

Restförsäljning Internationell auktion 365 + Anbudsauktion

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 4509K Sweden Facit Official Tj25 cover, 10/12 öre on cover sent from UPSALA 19.4.1911 to Norrtälje. Scarce stamp on cover. F 5000 (Utrop ca € 140 / $170) på brev 1500
Köp Klicka för foto 4510K Sweden Facit Official Tj25c cover, 10/12 öre blue on cover front sent from NON 12.2.1890 to Gothenburg. Signed O.P. Ex Frimärkshuset 1981. F 5000 (Utrop ca € 140 / $170) på brev 1500
Köp Klicka för foto 4511 Sweden Facit Official Tj25v used, 10/12 öre blue heavily off-centered with parts of two stamps. Cancelled MALMÖ-PAKET 5.3.1900. (Utrop ca € 29 / $33) stämplad 300
Köp Klicka för foto 4512 Sweden Facit Official Tj25v4 used, 10/12 öre blue, two dots instead of I in FRIMÄRKE variety (pos 29). F 350 (Utrop ca € 14 / $17) stämplad 150
Köp Klicka för foto 4513 Sweden Facit Official Tj25v4, 26v3 used, 10/12 öre blue and 10/24 öre blue on yellow, both with the variety two dots instead of I in FRIMÄRKE (pos 29). 10/12 öre with EXCELLENT cancellation VERNAMO 13.10.1889. (2). F 850 (Utrop ca € 39 / $44) stämplad 400
Köp Klicka för foto 4514 Sweden Facit Official Tj25v6 used, 10/12 öre blue with set off variety. EXCELLENT vancellation ÖSTERSUND 18.10.1891. (Utrop ca € 29 / $33) stämplad 300
Köp Klicka för foto 4515 Sweden Facit Official Tj25-26 postfrisk, SET (2). Twelve sets. F 7.200 (Utrop ca € 58 / $66) postfrisk 600
Köp Klicka för foto 4516K Sweden Facit Official Tj26 ostämplad, 10/24 öre dark blue on yellow, eleven copies incl. shades and a few with plate flaws. Somewhat mixed quality. (11). F 1540 (Utrop ca € 29 / $33) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 4517 Sweden Facit Official Tj26 used, 10/24 öre in block of four cancelled JÖNKÖPING 30.11.1889. (Utrop ca € 68 / $77) stämplad 700
Köp Klicka för foto 4518 Sweden Facit Official Tj26 used, 10/24 öre dark blue on yellow. 20 copies. F 4.400 (Utrop ca € 39 / $44) stämplad 400
Köp Klicka för foto 4519K Sweden Facit Official Tj26 used, 10/24 öre dark blue on yellow, twelve copies mostly with small varities. (12). F 2640 (Utrop ca € 39 / $44) stämplad 400
Köp Klicka för foto 4520K Sweden Facit Official Tj26 used, 10/24 öre dark blue on yellow, twelve copies incl. shades, cancellations and small varities. (12). F 2640 (Utrop ca € 39 / $44) stämplad 400
Köp Klicka för foto 4521 Sweden Facit Official Tj26 used, 10/24 öre dark blue on yellow. EXCELLENT cancellation GÖTEBORG 25.12.00. One somewhat short perf. (Utrop ca € 29 / $33) stämplad 300
Köp Klicka för foto 4522 Sweden Facit Official Tj26 used, 10/24 öre dark blue on yellow. EXCELLENT cancellation LUND 22.10.1889. (Utrop ca € 29 / $33) stämplad 300
Köp Klicka för foto 4523 Sweden Facit Official Tj26 used, 10/24 öre dark blue on yellow. EXCELLENT cancellation LINKÖPING 11.12.1889. (Utrop ca € 29 / $33) stämplad 300
Köp Klicka för foto 4524 Sweden Facit Official Tj26 used, 10/24 öre dark blue on yellow. EXCELLENT cancellation LUND 18.10.1889. One somewhat short perf. (Utrop ca € 29 / $33) stämplad 300
Köp Klicka för foto 4525 Sweden Facit Official Tj26 postfrisk/ostämplad, 10/24 öre dark blue on yellow in block of four.Two stamps mnh. F 980 (Utrop ca € 29 / $33) postfrisk/ostämplad 300
Köp Klicka för foto 4526 Sweden Facit Official Tj26 postfrisk/ostämplad, 10/24 öre dark blue on yellow in block of four.Two stamps mnh. F 980 (Utrop ca € 29 / $33) postfrisk/ostämplad 300
Köp Klicka för foto 4527 Sweden Facit Official Tj26a used, 10/24 öre dark blue on orange. EXCELLENT cancellation MULSERYD 15.10.1889. (Utrop ca € 29 / $33) stämplad 300
Köp Klicka för foto 4528 Sweden Facit Official Tj26b used, 10/24 öre dark blue on yellow-orange. EXCELLENT cancellation LINDOME 31.12.1903. (Utrop ca € 48 / $55) stämplad 500