Snabbval – Internationell auktion 362:

8295 objekt hittade, visar sidan 173 av 415

Restförsäljning Internationell auktion 362 + Anbudsauktion

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 3454K Sweden Facit Official Tj54 cover, 50 öre, single usage, on insured cover sent from SIGTUNA 12.4.18 to GÖTEBORG 14.4.18. (Utrop ca € 29 / $33) på brev 300
Köp Klicka för foto 3455 Sweden Facit Postage due L11 used, 1 öre svart, tandn. 13. Prakt-/LYX-stämplat UPSALA 10.9.1889. Lvht. (Utrop ca € 24 / $27) stämplad 250
Köp Klicka för foto 3456 Sweden Facit Postage due L11-20 postfrisk-ostämplad, SET tandn. 13 (10). F 2605 (Utrop ca € 38 / $44) postfrisk-ostämplad 400
Köp Klicka för foto 3457 Sweden Facit Postage due L11-20 postfrisk-ostämplad, SET tandn. 13 (10). (Utrop ca € 29 / $33) postfrisk-ostämplad 300
Köp Klicka för foto 3458 Sweden Facit Postage due L11-20 ostämplad, SET tandn. 13 (10). 10 serier mest god centrering. F 8850 (Utrop ca € 86 / $99) ostämplad 900
Köp Klicka för foto 3459 Sweden Facit Postage due L11-20 ostämplad, SET tandn. 13 (10). 15 serier i mest bra kvalitet och i blandade centreringar. F 13.275 (Utrop ca € 57 / $66) ostämplad 600
Köp Klicka för foto 3460 Sweden Facit Postage due L11-20 ostämplad, SET tandn. 13 (10). Åtta serier. F 7.080 (Utrop ca € 38 / $44) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 3461 Sweden Facit Postage due L11-20 ostämplad, SET perf 13 (10). Three sets. F 2.655 (Utrop ca € 38 / $44) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 3462 Sweden Facit Postage due L11-20 ostämplad, SET tandn 13 (10). Sex serier. F 5.310 (Utrop ca € 29 / $33) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 3463 Sweden Facit Postage due L11-20 ostämplad, Nio kpl serier. F 7.965 (Utrop ca € 24 / $27) ostämplad 250
Köp Klicka för foto 3464 Sweden Facit Postage due L11-20 ostämplad, SET tandn 13 (10). Fyra serier med mest god centrering. F 3.540 (Utrop ca € 19 / $22) ostämplad 200
Köp Klicka för foto 3465 Sweden Facit Postage due L11-20 used, SET tandn 13 (10). Tio serier. F 8.000 (Utrop ca € 38 / $44) stämplad 400
Köp Klicka för foto 3466 Sweden Facit Postage due L11-20 used, SET perf 13 (10). Three sets. F 1700 (Utrop ca € 38 / $44) stämplad 400
Köp Klicka för foto 3467 Sweden Facit Postage due L11-20 used, SET tandn 13 (10). Sex serier. F 5.310 (Utrop ca € 29 / $33) stämplad 300
Köp Klicka för foto 3468 Sweden Facit Postage due L11-20 used, SET tandn. 13 (10). Åtta serier. F 7.080 (Utrop ca € 29 / $33) stämplad 300
3469K Sweden Facit Postage due L12, 20 cover, 3×3 öre + 1 kr (not cancelled) as postage due on unpaid cash on delivery cover (address letter?) sent from HAMBURG 26.11 to GÖTEBORG PAK EXP 28.11.1889. Transit KJØBENH. BANEG. (Utrop ca € 29 / $33) på brev 300
3470K Sweden Facit Postage due L13, L14, F45 cover, 2x5+6 öre as postage due on insufficiently prepaid 2.fold cover sent from STOCKHOLM 26.9.1886 to Arboga. Postage due notation "16 öre". (Utrop ca € 95 / $110) på brev 1000
Köp Klicka för foto 3471 Sweden Facit Postage due L14 used, 6 öre gul, tandn. 13. Prakt-/LYX-stämplat GÖTEBORG PAK. EXP. 4.7.1885. Hörnveck och vht. (Utrop ca € 24 / $27) stämplad 250
3472K Sweden Facit Postage due L14, 18 cover, 2×6+2×30 öre as postage due on incoming cover sent from USA to STOCKHOLM ANK A 28.11.1887. Transit PKXP No 2B UTR U 27.11.1887. The origin franking is missing. The stamps with some imperfections. Ex. Anteba 1986 and Nova 1989. (Utrop ca € 38 / $44) på brev 400
Köp Klicka för foto 3473 Sweden Facit Postage due L15 postfrisk, 12 öre röd, tandn 13. 15 stycken. F 4.500 (Utrop ca € 29 / $33) postfrisk 300