3045 objekt hittade, visar sidan 141 av 153

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 2804 Turkey Michel 764-65 I, II ostämplad, 1921 set (3). EUR 1050 (Utrop ca € 68 / $77) ostämplad 700
Köp Klicka för foto 2805 Turkey Michel 765 I, 766 II ostämplad, 1921 20 pa red and 1 Pia blue (2). EUR 700 (Utrop ca € 78 / $88) ostämplad 800
Köp 2806A Turkey Mostly stämplad collection old–modern in stockbook. Good quality (800 +) (Utrop ca € 39 / $44) Mest stämplad 400
2807 Återlämnad till inlämnaren
Köp 2808A U.N. postfrisk. Apparently complete collection NY 1951-92, Geneva 1969-91 and Vienna 1979-91 in two Schaubek albums. E.g. s/s1 and 40 Flag sheets. (Utrop ca € 49 / $55) postfrisk 500
Köp 2809A U.N. postfrisk collection 1951–64. Special album with singles, blocks of four, and some FDCs. Incl souvenir sheet 1. (Utrop ca € 29 / $33) postfrisk 300
Köp 2810EC U.N. Mixed postfrisk collection/accumulation 1945–91 in stockbook. Also including mini-/souvenir sheets and flag series 2. Excellent quality. (>1500) (Utrop ca € 49 / $55) postfrisk 500
2811CA U.N. Mixed postfrisk/stämplad. Apparently cpl and mostly postfrisk collection NY, Geneva and Vienna 1951-95 in Schaubek album, e.g. NY postfrisk 1951-93 incl. BL1. Also four albums with dupl. incl. postfrisk Flag sheets etc. + four albums and box with FDC's. Approx. 14 kg. (Utrop ca € 19 / $22) postfrisk/stämplad 200 260
Köp Klicka för foto 2812 U.S.A. Michel 19x used, 1862 Presidents 5 c brown without grill. EUR 100 (Utrop ca € 29 / $33) stämplad 300
Köp Klicka för foto 2813 U.S.A. Michel 22w used, 1867 Presidents 15 c black with grill 9×13 mm. EUR 280 (Utrop ca € 49 / $55) stämplad 500
Köp Klicka för foto 2814 U.S.A. Michel 24W used, 1867 Presidents 30 c orange with grill 9 x 13 mm. EUR 700 (Utrop ca € 130 / $140) stämplad 1300
Köp Klicka för foto 2815 U.S.A. Michel 27 ostämplad utan gummi, 1869 Different designs 2 c brown, brownish gum. EUR 325 (Utrop ca € 39 / $44) ostämplad utan gummi 400
Köp Klicka för foto 2816 U.S.A. Michel 30 used, 1869 Different designs 10 c yellow, brownish gum. EUR 130 (Utrop ca € 29 / $33) stämplad 300
Köp Klicka för foto 2817 U.S.A. Michel 34 used, 1869 Different designs 30 c blue/carmine. EUR 450 (Utrop ca € 78 / $88) stämplad 800
Köp Klicka för foto 2818 U.S.A. Michel 142B used, 1908 Presidents and personalities 5 c blue imperf. Somewhat cut into the picture. EUR 1000 (Utrop ca € 39 / $44) stämplad 400
2819 Utgår
Köp Klicka för foto 2820 U.S.A. Michel 236K ostämplad, 1916 Presidents 15 c grey perf 10 without wmk. EUR 200 (Utrop ca € 39 / $44) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 2821 U.S.A. Michel 237K ostämplad, 1916 Presidents 20 c ultramarine perf 10 without wmk. EUR 250 (Utrop ca € 49 / $55) ostämplad 500
Köp Klicka för foto 2822 U.S.A. Michel 239K ostämplad, 1917 Presidents 50 c violet perf 10 without wmk. EUR 900 (Utrop ca € 160 / $180) ostämplad 1600
Köp 2823A U.S.A. Used. Collection 1856-1965 in Schaubek album incl. some better classic stamps and Columbus, Mi154-61, Official stamps etc. (700) (Utrop ca € 120 / $130) stämplad 1200