Snabbval – Internationell auktion 366:

10605 objekt hittade, visar sidan 140 av 531

Restförsäljning Internationell auktion 366 + Anbudsauktion

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Klicka för foto 2791 Poland Woldenberg Local used, Warsaw coat-of-Arms, to commeorate the defence of Warsaw after the Nazi invasion in 1939. Cancelled on the day of issue. (Utrop ca € 28 / $32) stämplad 300 300
Klicka för foto 2792 Poland Woldenberg Local used, Independence stamp showing Marshal Pilsudski. Nice motive cancellation . (Utrop ca € 28 / $32) stämplad 300 300
Klicka för foto 2793 Portugal Michel 17-24 used, 1866 King Luis I SET (8). Very fine. EUR 750 (Utrop ca € 120 / $140) stämplad 1300 1300
Köp Klicka för foto 2794 Portugal Michel 681-88 postfrisk, 1945 Carmona. Complete set, MNH blocks-of-four, all with margins. EUR 700 (Utrop ca € 65 / $74) postfrisk 700
Klicka för foto 2795 Portugal Michel 706-13 postfrisk, 1947 Folklore souvenir sheet 13. EUR 350 (Utrop ca € 28 / $32) postfrisk 300 300
Köp Klicka för foto 2796 Portugal postfrisk/ostämplad 1884-1949. All different, e.g. Mi 129ostämplad utan gummi, 247ostämplad utan gummi, 289ostämplad utan gummi, 546, 549, 598. postfrisk: 346, 626, 628, 740-43, . Mostly good quality Mi € 594 (36) (Utrop ca € 47 / $53) postfrisk/ostämplad 500
Köp 2797A Portugal ostämplad/stämplad. Collection ca 1870-1974 in Minkus album incl. e.g. BL3ostämplad, some colonies etc. (500) (Utrop ca € 47 / $53) ostämplad/stämplad 500
Köp Klicka för foto 2798 Portugal Used 1853-1870. All different, e.g. Mi 2, 6, 8, 12 I, 13, 15(8 corners), 18(hole), 35. Mostly good quality Mi € 621 (12) (Utrop ca € 37 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 2799 Portugal Used 1853-1870. All different, e.g. Mi 2, 8, 16, 21, 30(short perf), 36, 40-41. Mostly good quality Mi € 648 (10) (Utrop ca € 37 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 2800 Portugal Used 1855-1892. All different, e.g. Mi 8, 37, 40, 48, 62, 73, 75C . Mostly good quality Mi € 510 (19) (Utrop ca € 37 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 2801 Portugal Used 1880-1898. All different, e.g. Mi 62, 73, 76-77, 83, 104-05, 116, . Mostly good quality Mi € 505 (23) (Utrop ca € 37 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 2802 Portugal Used 1880-1917. All different, e.g. Mi 62, 83, 134, 217, 234Cy, 238. Mostly good quality Mi € 513 (26) (Utrop ca € 37 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 2803 Portugal Used 1911-38. All different, e.g. Mi 244, 286, 289, 297, 580, 605. Mostly good quality Mi € 500 (26) (Utrop ca € 37 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 2804 Portugal Used 1895-1957. All different, e.g. Mi 134, 286, 580, 688, 713, 737, 779, 790, 857. Mostly good quality Mi € 476 (49) (Utrop ca € 37 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 2805 Portugal ostämplad 1867-1892. All different, e.g. Mi 28ostämplad utan gummi, 40(short corner), 46, 47ostämplad utan gummi, 51, 52B+C, 57, 59, 63. Mostly good quality Mi € 616 (14) (Utrop ca € 37 / $42) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 2806 Portugal ostämplad 1884-1929. All different, e.g. Mi 81, 127ostämplad utan gummi, 129ostämplad utan gummi, 193ostämplad utan gummi, 369, 372, 454, 475A. Mostly good quality Mi € 516 (32) (Utrop ca € 37 / $42) ostämplad 400
2807P Portugal Booklets. Lot modern booklets : Portugal x 40, Madeira x 27, Acores x 25. Portugal castles x 18. Partly on Lindner leaves. (Utrop ca € 37 / $42) postfrisk 400 400
Köp 2808A Portuguese Colonies postfrisk/ostämplad/stämplad collection classics-1970's in album. Well mounted collection with good representation of early issues and better stamps, many African countries and good Madeira and Azores. Please inspect! Somewhat mixed quality (500) (Utrop ca € 330 / $370) postfrisk/ostämplad/stämplad 3500
2809A Portuguese Colonies postfrisk/ostämplad/stämplad. Accumulation 1000´s of stamps old-modern from many areas. E.g. Angola, India, Macau, Mocambique, Nyassa etc. incl. also better issues. (Utrop ca € 140 / $160) postfrisk/ostämplad/stämplad 1500 1500
2810 Utgår