3045 objekt hittade, visar sidan 136 av 153

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

2704P Mauritius postfrisk/ostämplad/stämplad collection classic–2000 on leaves. (250) (Utrop ca € 29 / $33) postfrisk/ostämplad/stämplad 300 300
Köp 2705A Mauritius postfrisk collection 1961–80 in album incl better sets. Fine quality (240 + 15 souvenir sheets) (Utrop ca € 29 / $33) postfrisk 300
2706 Utgår
Köp 2707A Mexico Mostly postfrisk collection 1971-79. Mostly mint never hinged collection of hundreds of stamps housed in a large album, comprehensive for 1970s, including small definitives to 50 pesos, airmail and exporta sets to high values, as well as se-tenant strips, souvenir sheets, etc. (Utrop ca € 49 / $55) Mest postfrisk 500
Klicka för foto 2708P Mexico Mostly stämplad 1856–1947. With many classic stamps. (almost 300) (Utrop ca € 39 / $44) Mest stämplad 400 510
2709A Mexico postfrisk/ostämplad/stämplad collection in two stockbooks. Old-modern. Mostly fine quality (approx 900 + 15 M/S) (Utrop ca € 39 / $44) postfrisk/ostämplad/stämplad 400 400
Klicka för foto 2710K Monaco Michel 2094 ostämplad utan gummi, 1992 Parc National du Mercantour 2.20 (Fr). Épreuves de luxe in turqoise. (Utrop ca € 58 / $66) ostämplad utan gummi 600 600
Köp 2711A Mongolia postfrisk/stämplad collection/accumulation 1960–90 in 3 stockbooks. Many sets + M/S postfrisk. Fine quality (appro 900 + 40 M/S) (Utrop ca € 58 / $66) postfrisk/stämplad 600
2712P Mongolia postfrisk. Lot modern stamps, minisheets and s/s. E.g. Princess Diana and Marilyn Monroe, silver and gold issues 1993 and more. Some duplication. (Utrop ca € 58 / $66) postfrisk 600 600
Köp 2713A Montserrat postfrisk/ostämplad collection 1952–2005 in visir album. Incl few older stamps and sets. Fine quality (approx 800 + 75 M/S) (Utrop ca € 140 / $150) postfrisk/ostämplad 1400
Köp 2714A Morocco postfrisk/ostämplad/stämplad. Dupl.collection 1914-80´s incl. e.g. Airmail, Official stamps, some British Post in Morocco etc. (850) (Utrop ca € 49 / $55) postfrisk/ostämplad/stämplad 500
2715P Nepal Used. Accumulation on 10 visir leaves. (over 1000) (Utrop ca € 49 / $55) stämplad 500
Köp Klicka för foto 2716 Netherlands Michel 4-6 used, 1864 King Wilhelm III SET perf 12½ × 12 (3). EUR 140 (Utrop ca € 29 / $33) stämplad 300
Köp Klicka för foto 2717 Netherlands Michel 7-12 I used, 1867 King Williem III SET (7). EUR 365 (Utrop ca € 68 / $77) stämplad 700
Köp Klicka för foto 2718 Netherlands Michel 29A used, 1872 King Wilhelm III 2.50 G rose/blue. EUR 130 (Utrop ca € 29 / $33) stämplad 300
Köp Klicka för foto 2719 Netherlands Michel 45bC used, 1893 Queen Wilhelmina 2.50 G lilac-red/light blue perf 11½. EUR 160 (Utrop ca € 39 / $44) stämplad 400
Klicka för foto 2720 Netherlands Michel 66 used, 1905 Queen Wilhelmina 10 G dark orange. EUR 700 (Utrop ca € 150 / $160) stämplad 1500 1500
Köp Klicka för foto 2721 Netherlands Michel 99-100 used, 1920 New value overprint on Queen Wilhelmina SET (2). EUR 200 (Utrop ca € 39 / $44) stämplad 400
Köp 2722A Netherlands postfrisk/ostämplad/stämplad. Accumulation 1852-1984 in two albums incl. many sets, some souvenir sheets and blocks-of four etc. (1300) (Utrop ca € 97 / $110) postfrisk/ostämplad/stämplad 1000
Köp 2723EA Netherlands postfrisk/ostämplad/stämplad collection classics–modern in six albums in box. Duplicates, incl. some souvenir sheets and a few Netherlands Antilles. (1000s) (Utrop ca € 97 / $110) postfrisk/ostämplad/stämplad 1000