3045 objekt hittade, visar sidan 129 av 153

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 2563 Israel Michel 54 postfrisk, 1950 Dromedar 500 (Pr) ocker/yellow. with full tab. EUR 300 (Utrop ca € 58 / $66) postfrisk 600
2564 Återlämnad till inlämnaren
Köp Klicka för foto 2565 Israel Michel 66 postfrisk, 1952 Coat-of-arms 1000 Pr. with full tab. EUR 400 (Utrop ca € 78 / $88) postfrisk 800
Köp Klicka för foto 2566 Israel Michel 66 postfrisk, 1952 Coat-of-arms 1000 Pr. Half tab. EUR 200 (Utrop ca € 39 / $44) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 2567 Israel Michel 66 used, 1952 Coat-of-arms 1000 Pr. Half tab. EUR 125 (Utrop ca € 29 / $33) stämplad 300
2568 Återlämnad till inlämnaren
Köp Klicka för foto 2569 Israel Michel 86 postfrisk, 1953 Air Mail 1000 (Pr) bluegreen. EUR 130 (Utrop ca € 29 / $33) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 2570 Israel Michel Postage due 1-5 postfrisk, 1948 Coins SET (5). EUR 160 (Utrop ca € 39 / $44) postfrisk 400
Klicka för foto 2571K Israel , 1948 Interim Nahariya without address. Franked with 10, 20 and 50 m. 1000 sets was printed and cancelled. (Utrop ca € 29 / $33) på brev 300 300
Köp 2572RA Israel Mostly postfrisk 1948-modern. Appr 11 reminder collections. Many stamps with tabs. Many souv.sheets. Stamps in envelope and more. Mostly good quality (2000) (Utrop ca € 78 / $88) Mest postfrisk 800
2573P Israel postfrisk 1948-60. All different, e.g. Mi 3F, 14-15, 32(full tab), 37, 57-58, 66, 72-76(full tab), 79(full tab), 154(full tab), Officials 1-4, souv.sheet 1. Good quality Mi € 741 (45) (Utrop ca € 68 / $77) postfrisk 700
Köp Klicka för foto 2574P Israel postfrisk 1948-52. All different, e.g. Mi 3F, 14-16, 32(full tab), 37, 40, 57-58, 61(half tab), 66, 67-68(full tab), 72(full tab), souv.sheet 1. Good quality F € 660 (30) (Utrop ca € 58 / $66) postfrisk 600
Köp Klicka för foto 2575P Israel postfrisk 1948-51. All different, e.g. Mi 3F, 14, 15(full tab), 16(full tab), 29, 32(full tab), 37, 40, 39-40(full tab), 41, souv.sheet 1. Good quality Mi 655 (23) (Utrop ca € 58 / $66) postfrisk 600
Köp Klicka för foto 2576 Israel Used 1948–60. All different, e.g. Mi 5A, 15, 16 (both), 18, 22-27, 30, 41, 58, 61, 86. Mostly good quality Mi € 647 (34) (Utrop ca € 49 / $55) stämplad 500
Köp Klicka för foto 2577 Israel postfrisk/ostämplad 1949–60. All different, e.g. Mi 86, 32, 41, 55, 66-68, 72-76, 154. Mostly good quality Mi € 595 (40) (Utrop ca € 49 / $55) postfrisk/ostämplad 500
2578A Israel postfrisk/ostämplad/stämplad. Collection 1948-90 incl. e.g. Mi1-9 used without tabs, postfrisk sets and few Staffa etc. (580) (Utrop ca € 49 / $55) postfrisk/ostämplad/stämplad 500 500
2579L Israel postfrisk. With few exceptions complete collection 1981–2003 in two Schaubek albums incl several souvenir sheets etc. (Utrop ca € 39 / $44) postfrisk 400 460
Klicka för foto 2580P Israel postfrisk. Small lot modern sets and s/s. (200+) (Utrop ca € 29 / $33) postfrisk 300 300
Köp 2581A Israel postfrisk/ostämplad collection 1948–88 in two albums. In the beginning some used and from 1956 postfrisk incl many souvenir sheets incl 1963. Many with tabs. (Utrop ca € 29 / $33) postfrisk/ostämplad 300
2582A Israel Used collection 1983-1995 in Lindner album with stamp mounts. Nearly complete mostly with FDC-cancels. Mostly good quality (300) (Utrop ca € 29 / $33) stämplad 300 300