7530 objekt hittade, visar sidan 127 av 377

Restförsäljning Internationell auktion 361 + Anbudsauktion

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 4369K Sweden Facit Official Tj24B, 50 cover, 20 öre + 1 kr on address card for insured parcel sent from ÖSTERSUND 28.1.1918 to SOLLEFTEÅ 29.1.1918. (Utrop ca € 14 / $16) på brev 150
Köp Klicka för foto 4370 Sweden Facit Official Tj25 used, 10/12 öre blue, five copies incl. varities such as broken / swaged frames. One copy with short perf. (5). (Utrop ca € 28 / $33) stämplad 300
Köp Klicka för foto 4371 Sweden Facit Official Tj25 used, 10/12 öre blå. 5- strip. (Utrop ca € 28 / $33) stämplad 300
Köp Klicka för foto 4372 Sweden Facit Official Tj25 used, 10/12 öre blue. EXCELLENT cancellation SKELLEFTEÅ 10.3.1890. (Utrop ca € 24 / $27) stämplad 250
Köp Klicka för foto 4373K Sweden Facit Official Tj25 cover, 10/12 öre on cover sent from UPSALA 19.4.1911 to Norrtälje. Scarce stamp on cover. F 5000 (Utrop ca € 140 / $160) på brev 1500
Köp Klicka för foto 4374 Sweden Facit Official Tj25b used, 10/12 öre in fresh block of four cancelled ÖSTERSUND 3.5.1890. (Utrop ca € 47 / $54) stämplad 500
Köp Klicka för foto 4375 Sweden Facit Official Tj25b used, 10/12 öre with EXCELLENT cancellation STHLM 1.TJ.BR. 1.3.1907. A few somewhat short perfs. (Utrop ca € 24 / $27) stämplad 250
4376 Utgår
Köp Klicka för foto 4377 Sweden Facit Official Tj25v4 used, 10/12 öre blue, two dots instead of I in FRIMÄRKE variety (pos 29). F 350 (Utrop ca € 14 / $16) stämplad 150
Köp Klicka för foto 4378 Sweden Facit Official Tj25v4, 26v3 used, 10/12 öre blue and 10/24 öre blue on yellow, both with the variety two dots instead of I in FRIMÄRKE (pos 29). 10/12 öre with EXCELLENT cancellation VERNAMO 13.10.1889. (2). F 850 (Utrop ca € 38 / $43) stämplad 400
Köp Klicka för foto 4379 Sweden Facit Official Tj25v5 used, 10/12 öre with variety "ÖKE instead for ÖRE" (position 49). EXCELLENT cancellation STOCKHOLM 5.TUR 26.6.1890. (Utrop ca € 47 / $54) stämplad 500
Köp Klicka för foto 4380 Sweden Facit Official Tj25-26 postfrisk, SET (2). Twelve sets. F 7.200 (Utrop ca € 57 / $65) postfrisk 600
Köp Klicka för foto 4381 Sweden Facit Official Tj26 used, 10/24 öre in block of four cancelled JÖNKÖPING 30.11.1889. (Utrop ca € 66 / $76) stämplad 700
Köp Klicka för foto 4382 Sweden Facit Official Tj26 used, 10/24 öre dark blue on yellow. 20 copies. F 4.400 (Utrop ca € 38 / $43) stämplad 400
Köp Klicka för foto 4383 Sweden Facit Official Tj26 used, 10/24 öre dark blue on yellow. EXCELLENT cancellation GÖTEBORG 25.12.00. One somewhat short perf. (Utrop ca € 28 / $33) stämplad 300
Köp Klicka för foto 4384 Sweden Facit Official Tj26a used, 10/24 öre dark blue on orange. EXCELLENT cancellation MULSERYD 15.10.1889. (Utrop ca € 28 / $33) stämplad 300
Köp Klicka för foto 4385 Sweden Facit Official Tj26c used, 10/24 öre with EXCELLENT cancellation TORSBY 1.3.1895. Somewhat short corner perf. (Utrop ca € 28 / $33) stämplad 300
Köp Klicka för foto 4386 Sweden Facit Official Tj26c used, 10/24 öre dark blue on orange-yellow. Superb/EXCELLENT cancellation ORSA 29.6.1891. (Utrop ca € 28 / $33) stämplad 300
Köp Klicka för foto 4387 Sweden Facit Official Tj26c used, 10/24 öre dark blue on orange-yellow. EXCELLENT cancellation KARLSKRONA 2.5.1893. (Utrop ca € 28 / $33) stämplad 300
Köp Klicka för foto 4388 Sweden Facit Official Tj26e used, 10/24 öre in reconstructed "block of nine" consisting of three strips of three, cancelled LINKÖPING 11.12.1889. Facit 1980:- for single stamps. (Utrop ca € 75 / $87) stämplad 800