Snabbval – Auktion för samlingar och partier 359:

7606 objekt hittade, visar sidan 117 av 381

Restförsäljning Auktion för samlingar och partier 359 + Anbudsauktion

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 2527 Sweden Facit Official Tj25b used, 10/12 öre with EXCELLENT cancellation STHLM 1.TJ.BR. 1.3.1907. A few somewhat short perfs. (Utrop ca € 24 / $28) stämplad 250
Köp Klicka för foto 2528 Sweden Facit Official Tj25b used, 10/12 öre dull light blue, with variety damaged crown in the overprint EXCELLENT cancellation KINNEVED 21.1.1890. Rep. corner perf. (Utrop ca € 14 / $17) stämplad 150
Köp Klicka för foto 2529 Sweden Facit Official Tj25v used, 10/12 öre blue heavily off-centered with parts of two stamps. Cancelled MALMÖ-PAKET 5.3.1900. (Utrop ca € 29 / $34) stämplad 300
Köp Klicka för foto 2530 Sweden Facit Official Tj25v4 used, 10/12 öre blue, two dots instead of I in FRIMÄRKE variety (pos 29). F 350 (Utrop ca € 14 / $17) stämplad 150
Köp Klicka för foto 2531 Sweden Facit Official Tj25v5 used, 10/12 öre with variety "ÖKE instead for ÖRE" (position 49). EXCELLENT cancellation STOCKHOLM 5.TUR 26.6.1890. (Utrop ca € 48 / $56) stämplad 500
Köp Klicka för foto 2532 Sweden Facit Official Tj25-26 postfrisk, SET (2). Twelve sets. F 7.200 (Utrop ca € 58 / $67) postfrisk 600
Köp Klicka för foto 2533 Sweden Facit Official Tj26 used, 10/24 öre in block of four cancelled JÖNKÖPING 30.11.1889. (Utrop ca € 67 / $79) stämplad 700
Köp Klicka för foto 2534 Sweden Facit Official Tj26 used, 10/24 öre dark blue on yellow with varities. Two stamps with spots in left and right crown of the overprint, respectively. Also one copy with broken frame. (3). (Utrop ca € 48 / $56) stämplad 500
Köp Klicka för foto 2535 Sweden Facit Official Tj26 used, 10/24 öre dark blue on yellow. 20 copies. F 4.400 (Utrop ca € 38 / $45) stämplad 400
Köp Klicka för foto 2536 Sweden Facit Official Tj26 used, 10/24 öre LYX-stämplat GÖTEBORG 25.12.00. En ngt. kt. (Utrop ca € 29 / $34) stämplad 300
Köp Klicka för foto 2537 Sweden Facit Official Tj26a used, 10/24 öre LYX-stämplat MULSERYD 15.10.1889. (Utrop ca € 29 / $34) stämplad 300
Köp Klicka för foto 2538 Sweden Facit Official Tj26c used, 10/24 öre with EXCELLENT cancellation TORSBY 1.3.1895. Somewhat short corner perf. (Utrop ca € 29 / $34) stämplad 300
Köp Klicka för foto 2539 Sweden Facit Official Tj26c used, 10/24 öre prakt-/LYX-stämplat ORSA 29.6.1891. (Utrop ca € 29 / $34) stämplad 300
Köp Klicka för foto 2540 Sweden Facit Official Tj26c used, 10/24 öre, blå LYX-stämpel KARLSKRONA 2.5.1893. (Utrop ca € 29 / $34) stämplad 300
Köp Klicka för foto 2541 Sweden Facit Official Tj26e used, 10/24 öre in reconstructed "block of nine" consisting of three strips of three, cancelled LINKÖPING 11.12.1889. Facit 1980:- for single stamps. (Utrop ca € 77 / $90) stämplad 800
Köp Klicka för foto 2542 Sweden Facit Official Tj26e used, 10/24 öre with EXCELLENT cancellation LINKÖPING 11.12.1889. (Utrop ca € 48 / $56) stämplad 500
Köp Klicka för foto 2543 Sweden Facit Official Tj26v3 used, 10/24 öre dark blue on yellow, with two dots instead of I in FRIMÄRKE variety (pos 29). Fresh copy. F 500 (Utrop ca € 29 / $34) stämplad 300
Köp Klicka för foto 2544P Sweden Facit Official Tj27 + 29 postfrisk, 1 + 4 öre vm krona. Båda i 50-block. F 1950 (Utrop ca € 38 / $45) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 2545 Sweden Facit Official Tj27-39 postfrisk, SET vm krona + streck(28). F 1850 (Utrop ca € 38 / $45) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 2546 Sweden Facit Official Tj27-39 postfrisk, SET vm krona + streck(28). F 1850 (Utrop ca € 38 / $45) postfrisk 400