Snabbval – Internationell auktion 366:

10605 objekt hittade, visar sidan 102 av 531

Restförsäljning Internationell auktion 366 + Anbudsauktion

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp 2030A Austria Used. Album with dupl. 1850-1937 incl. nice Lomb/Venetia, some better sets and also four ostämplad utan gummi Danish camp stamps Tarp/Esbjerg. (400) (Utrop ca € 65 / $74) stämplad 700
Köp Klicka för foto 2031 Austria Used 1925-55. All different, e.g. Mi 477, 490 II, 512-17, 586-87, 649-57, 670, 937-40. Mostly good quality Mi € 602 (55) (Utrop ca € 56 / $63) stämplad 600
Köp Klicka för foto 2032 Austria Used 1894-1955. All different, e.g. Mi 969, 972, 985, Postage due 45-46, Bosnia 18-19, 42-44, Lomb 5y, Levant 25. Mostly good quality Mi € 612 (37) (Utrop ca € 56 / $63) stämplad 600
Köp 2033A Austria Used. Collection 1945-88 in album incl. Mi878-92, 929-32, 952-54 and 985 etc. (870) (Utrop ca € 56 / $63) stämplad 600
Köp 2034RD Austria Mostly stämplad. Well-filled collection 1945-75 in Leuchtturm album with slip cases incl. Mi878-951, 953-63 and Birds 3-10Sh etc. (900) (Utrop ca € 47 / $53) Mest stämplad 500
Köp Klicka för foto 2035 Austria Used 1850-1883. All different, e.g. Mi 2x, 6, 13 I, 18-19, 27, 29, 31, 49. Mostly good quality Mi € 494 (13) (Utrop ca € 47 / $53) stämplad 500
Köp Klicka för foto 2036 Austria Used 1883-1917. All different, e.g. Mi 49, 62, 68, 83, 161-63, 170-74, 206 II. Mostly good quality Mi € 504 (20) (Utrop ca € 47 / $53) stämplad 500
Köp Klicka för foto 2037 Austria Used 1916-32. All different, e.g. Mi 203 I, 210 I, 211 II, 424B, 433-41, 442-46 . Mostly good quality Mi € 520 (26) (Utrop ca € 47 / $53) stämplad 500
Köp Klicka för foto 2038 Austria ostämplad 1863-1933. All different, e.g. Mi 29ostämplad utan gummi, 48, 76, 433-41, 494-27, 553, 559. Mostly good quality Mi € 516 (34) (Utrop ca € 47 / $53) ostämplad 500
Köp Klicka för foto 2039 Austria ostämplad 1899-1955. All different, e.g. Mi 76, 616, 623-26, 632-37, A IV, 929-32, 1012-16. Mostly good quality Mi € 477 (36) (Utrop ca € 47 / $53) ostämplad 500
Köp Klicka för foto 2040 Austria ostämplad 1894-1925. Back-of-the-book. All different, e.g. Mi postage due 9, 44, 130-31, Field 47, 71-72B, Lomb 19, Levant 7 I. Mostly good quality Mi € 572 (26) (Utrop ca € 47 / $53) ostämplad 500
Köp Klicka för foto 2041 Austria Used 1850-1922. All different, e.g. Mi 29, 40 IA, 68, 156, 170-74, 203, 424, 426. Mostly good quality Mi € 601 (32) (Utrop ca € 47 / $53) stämplad 500
Köp Klicka för foto 2042 Austria Used 1911-25. Back-of-the-book, All different, e.g. Mi Postage due 45-46, 68, 72-73, 157, Crete 16, 21, Lomb 5y, 9-11 II, 13, Levant 2 II, 3 I, P.Italien 24-25. Mostly good quality Mi € 576 (32) (Utrop ca € 47 / $53) stämplad 500
2043P Austria ostämplad collection on leaves. Charity seals approx 1900-20. Mostly fine quality (approx 600) (Utrop ca € 47 / $53) ostämplad 500 1100
2044A Austria postfrisk/ostämplad/stämplad collection Appr 1890-1947 in Schaubek album without stamp mounts. A lot from back-of-the-book, also Bosnia. Mostly good quality (800) (Utrop ca € 47 / $53) postfrisk/ostämplad/stämplad 500 500
2045A Austria postfrisk/ostämplad. Well-filled collection 1945–88 in Leuchtturm album with slip case incl e.g. Mi 674-92, 911, and 951-54postfrisk etc. (1300) (Utrop ca € 47 / $53) postfrisk/ostämplad 500 500
Köp 2046BC Austria Mostly stämplad in box. Collection 1965-2000 in 3 albums + mixed countries in 3 small albums. (Utrop ca € 47 / $53) Mest stämplad 500
Köp Klicka för foto 2047 Austria Used 1850-1899. All different, e.g. Mi 1, 6, 10II, 29-31, 40 IA, 48, 83. Mostly good quality Mi € 512 (12) (Utrop ca € 37 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 2048 Austria Used 1850-1922. All different, e.g. Mi 18-22, 29, 48, 156, 161-63, 172-74, 203 I, 418A. Mostly good quality Mi € 524 (30) (Utrop ca € 37 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 2049 Austria Used 1850-1922. All different, e.g. Mi 12 II(short perf), 24-25, 48, 210-11 II, 225-27x, 424B . Mostly good quality Mi € 723 (13) (Utrop ca € 37 / $42) stämplad 400