Senaste uppdateringen gjordes 11 december kl. 14:37.

3045 objekt hittade, visar sidan 99 av 153

Internationell auktion 364

Bjud Foto Lot Beskrivning Status Utrop

(12 foton)
1962A Australian Antarctic Territory One volume collection with hundreds of stamps written-up on printed pages, appearing complete from first issue to 2015. Includes the 1957/59 set both mint never hinged and used complete, through to elusive mint and used sets and souvenir sheets of recent years. Please inspect. (Utrop ca € 49 / $55) postfrisk/stämplad 500 637
Lägg bud Klicka för foto 1963 Austria Michel Va-Vd ostämplad, 1945 Hitler with overprint SET (4). EUR 240 (Utrop ca € 49 / $55) ostämplad 500
Lägg bud Klicka för foto 1964 Austria Michel 1y used, 1854 Coat-of-arms 1 Kr yellow without wmk. EUR 120 (Utrop ca € 29 / $33) stämplad 300
Lägg bud Klicka för foto 1965 Austria Michel 1y used, 1854 Coat-of-arms 1 Kr yellow without wmk. EUR 120 (Utrop ca € 29 / $33) stämplad 300
Lägg bud Klicka för foto 1966 Austria Michel 1y used, 1854 Coat-of-arms 1 Kr yellow without wmk. EUR 120 (Utrop ca € 29 / $33) stämplad 300
Lägg bud Klicka för foto 1967 Austria Michel 11 II used, 1859 King Franz Joseph 3 Kr black type II. EUR 230 (Utrop ca € 49 / $55) stämplad 500
Lägg bud Klicka för foto 1968 Austria Michel 12 II used, 1859 King Franz Joseph 3 Kr green type II. EUR 180 (Utrop ca € 39 / $44) stämplad 400
Lägg bud 1969 Austria Michel 17 used, 1858 Newspaper stamps (1.05 Kr) lilac. EUR 400 (Utrop ca € 78 / $88) stämplad 800
Lägg bud Klicka för foto 1970 Austria Michel 17 used, 1858 Newspaper stamps (1.05 Kr) lilac. EUR 400 (Utrop ca € 78 / $88) stämplad 800
Lägg bud Klicka för foto 1971 Austria Michel 23 used, 1861 Newspaper stamp (1.05 Kr) lilac-grey. EUR 200 (Utrop ca € 39 / $44) stämplad 400
Lägg bud Klicka för foto 1972 Austria Michel 24-28 used, 1863 Double Eagle SET (5). EUR 300 (Utrop ca € 58 / $66) stämplad 600
Lägg bud Klicka för foto 1973 Austria Michel 24-28 used, 1863 Double Eagle SET (5). EUR 300 (Utrop ca € 58 / $66) stämplad 600
Lägg bud Klicka för foto 1974 Austria Michel 40 IIA used, 1867 Franz Joseph 25 Kr lilac-grey fine print, perf 9½. EUR 200 (Utrop ca € 39 / $44) stämplad 400
Lägg bud Klicka för foto 1975 Austria Michel 40 IIA used, 1867 Franz Joseph 25 Kr lilac-grey fine print, perf 9½. EUR 200 (Utrop ca € 39 / $44) stämplad 400
Lägg bud Klicka för foto 1976 Austria Michel 41 I D used, 1867 Emperor Franz Joseth 50 Kr brown, strong print. EUR 150 (Utrop ca € 39 / $44) stämplad 400
Lägg bud Klicka för foto 1977 Austria Michel 41 I D used, 1867 Emperor Franz Joseph 50Kr brown, beard with hard print. EUR 150 (Utrop ca € 39 / $44) stämplad 400
Lägg bud Klicka för foto 1978 Austria Michel 101-04 used, 1901 Mercurius SET imperf (4). EUR 120 (Utrop ca € 29 / $33) stämplad 300 300
Lägg bud Klicka för foto 1979 Austria Michel 105 A-117 A postfrisk, 1904 Emperor Franz Josph SET 13) with "Lackstreifen". EUR 600 (Utrop ca € 120 / $130) postfrisk 1200
Lägg bud Klicka för foto 1980 Austria Michel 207 I used, 1917 Coat-of-arms 10 Kr dark brown-violet 25 × 30 mm. EUR 140 (Utrop ca € 29 / $33) stämplad 300
Lägg bud Klicka för foto 1981 Austria Michel 243 IIB used, 1919 Overprint on Coat-of-Arms 2 Kr blue perf 11½. EUR 150 (Utrop ca € 39 / $44) stämplad 400