9238 objekt hittade, visar sidan 92 av 462

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Klicka för foto 1826 Austria Michel 207 I used, 1917 Coat-of-arms 10 Kr dark brown-violet 25 × 30 mm. Size 23ostämplad30 mm. EUR 140 (Utrop ca € 29 / $34) stämplad 300 300
Köp Klicka för foto 1827 Austria Michel 246 I A ostämplad, 1919 Weapon 10Kr violet Size 25ostämplad30 mm. EUR 120 (Utrop ca € 29 / $34) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 1828 Austria Michel 246 IA ostämplad, 1919 Weapon 10 Kr violet with surcharge. Size 25 ostämplad 30mm. EUR 120 (Utrop ca € 29 / $34) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 1829 Austria Michel 468-87 ostämplad, 1925 Air Mail SET (20). Mi 450 is postfrisk, the others ostämplad. EUR 450 (Utrop ca € 48 / $56) ostämplad 500
Köp Klicka för foto 1830 Austria Michel 518-23 ostämplad, 1931 Rotary congress SET (6). EUR 350 (Utrop ca € 58 / $67) ostämplad 600
Köp Klicka för foto 1831 Austria Michel 530-43 ostämplad, 1932 Landscapes in small format SET (14). (Utrop ca € 67 / $79) ostämplad 700
Köp Klicka för foto 1832 Austria Michel 551-54 used, 1933 FIS championship SET (4). EUR 350 (Utrop ca € 58 / $67) stämplad 600
Köp Klicka för foto 1833 Austria Michel 696 IIA ostämplad, 1945 Hitler 5 RM with Österreich 16 1/4 mm. EUR 200 (Utrop ca € 38 / $45) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 1834 Austria Michel 893-926 postfrisk, 1948 Folk costumes SET (34). EUR 360 (Utrop ca € 67 / $79) postfrisk 700
Köp Klicka för foto 1835 Austria Michel 952-54 postfrisk, 1950 Referendum SET (3). EUR 130 (Utrop ca € 29 / $34) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 1836 Austria Michel 952-54 used, 1950 Referendum SET (3). EUR 120 (Utrop ca € 29 / $34) stämplad 300
Köp 1837 Austria Michel 985 postfrisk, 1953 Bird 3 sh green-blue. Good centering. EUR 150 (Utrop ca € 38 / $45) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 1838 Austria Michel Postage due 132-58 postfrisk, 1925 Numeral SET (27). EUR 750 (Utrop ca € 140 / $170) postfrisk 1500
Köp Klicka för foto 1839 Austria Michel Telegraph 13 ostämplad, 1874 40 Kr green SPECIMEN. (Utrop ca € 29 / $34) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 1840K Austria FDC, Mi 623-26 1936 Alpine Champ. SET (4) on very nice registered FDC with special cancellation. (Utrop ca € 48 / $56) på brev 500
Köp Klicka för foto 1841K Austria FDC, Mi 885-92 Salzburger Dome 6.8.1948. (Utrop ca € 38 / $45) på brev 400
Klicka för foto 1842K Austria FDC, Mi 984-87 Birds, on two covers 29.91953. (Utrop ca € 77 / $90) på brev 800 1300
1843A Austria postfrisk/stämplad collection 1850–1990 stämplad, 1973–97 postfrisk in two albums. with many god sets and stamps incl. Lombardo-Venetia, Bosnia-Herzegovina, revenues, DDSG. High value. Fine quality (Utrop ca € 340 / $390) postfrisk/stämplad 3500
Köp 1844BA Austria postfrisk accumulation 1960's-1980's in about 500 large glassine envelopes. Dealer stock with cpl sets and definitive stamps in very good variation from a few to 20-30 of each, often quite many. Enormous catalogue value! Excellent quality (Utrop ca € 290 / $340) postfrisk 3000
Köp 1845A Austria postfrisk/ostämplad/stämplad collection 1850–1960s in three albums. Collection, mosty used, in two almost new Leuchtturm albums and one older stockbook. Includes PO's abroad, field post WW I, postage due, officials, some telegraph stamps etc. Better stamps included as 1951 air mail series and more. Somewhat mixed quality (>2000) (Utrop ca € 190 / $220) postfrisk/ostämplad/stämplad 2000