9238 objekt hittade, visar sidan 71 av 462

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

1405A Denmark postfrisk/ostämplad/stämplad collection 1900–1950s in stockbook. SCOUTING and DE UNGES IDRÆT. Mærkater, labels, and seals incl some rarely seen. Fine quality (Approx 110) (Utrop ca € 58 / $67) postfrisk/ostämplad/stämplad 600 600
1406A Denmark postfrisk. Collection 1972–97 in Lindner Falzlos album. Face value approx 2240 DKK. (Utrop ca € 58 / $67) postfrisk 600 900
Köp Klicka för foto 1407 Denmark Used 1851–1905. All different, e.g. F 2-3, 8, 11-12, 21, 23. Mostly good quality F SEK 5.320 (12) (Utrop ca € 48 / $56) stämplad 500
Köp Klicka för foto 1408 Denmark Used 1851–1895. All different, e.g. F 2-3, 12, 21, 30, 34, 37. Mostly good quality F SEK 5.100 (13) (Utrop ca € 48 / $56) stämplad 500
Köp Klicka för foto 1409 Denmark Used 1851–1906. All different, e.g. F 2, 12, 34, 36-37, 44, 47, 52, 67. Mostly good quality F SEK 5.260 (17) (Utrop ca € 48 / $56) stämplad 500
Köp Klicka för foto 1410 Denmark Used 1851–1928. All different, e.g. F 2, 34, 37, 44, 67-68, 144, 162. Mostly good quality F SEK 5.210 (30) (Utrop ca € 48 / $56) stämplad 500
Köp Klicka för foto 1411 Denmark Used 1851–1928. All different, e.g. F 2, 34, 37, 44, 67, 144, 162, 164, 176. Mostly good quality F SEK 5.325 (32) (Utrop ca € 48 / $56) stämplad 500
Köp Klicka för foto 1412 Denmark Used 1875–1946. Back of the book, All different, e.g. Tj 6, L 5-6, PF 6-7, PF 24, TI 1-17, 19-20, Thule 1-5, Slesvig 13-14, Greenland P 4. Mostly good quality F SEK 5.270 (46) (Utrop ca € 48 / $56) stämplad 500
Köp Klicka för foto 1413 Denmark Used 1875–1921. All different, e.g. F 34, 37, 44, 144, 162, 164, 185, 192. F SEK 5.140 (36) (Utrop ca € 48 / $56) stämplad 500
Köp Klicka för foto 1414 Denmark postfrisk 1904–69. All different, e.g. F 262-66, 284, 342, Thule T 1-5, Greenland 8, 10, 33, 36, 38. Mostly good quality F SEK 5.055 (45) (Utrop ca € 48 / $56) postfrisk 500
Köp Klicka för foto 1415 Denmark Used 1851-1905. All different, e.g. F 2-3, 5, 11, 20, 34-37, 44 . Mostly good quality F SEK 5.140 (Utrop ca € 48 / $56) stämplad 500
Köp Klicka för foto 1416 Denmark Used 1851-1915. All different, e.g. F 2, 11, 30, 34-37, 44, 47-48. Mostly good quality F SEK 5.290 (17) (Utrop ca € 48 / $56) stämplad 500
Köp Klicka för foto 1417 Denmark Used 1864-1928. All different, e.g. F 11, 34, 44, 50, 52, 67-68. Mostly good quality F SEK 5.045 (24) (Utrop ca € 48 / $56) stämplad 500
Köp Klicka för foto 1418 Denmark Used 1905-34. All different, e.g. F 144, 162, 201-12, 215, 231, 243-45, 248, 262-66. Mostly good quality F SEK 5.030 (46) (Utrop ca € 48 / $56) stämplad 500
Köp Klicka för foto 1419 Denmark Used 1913-34. All different, e.g. F 144, 162, 201-12, 231, 243-45, 248, 262-66, PF6-7. Mostly good quality F SEK 5.015 (50) (Utrop ca € 48 / $56) stämplad 500
1420P Denmark ostämplad/stämplad. Collection 1851–1945 on Leaves incl many medium, and some better issues, Thule 1-5 used etc. Often used and ostämplad parallell. (400) (Utrop ca € 48 / $56) ostämplad/stämplad 500
1421P Denmark postfrisk/ostämplad/stämplad collection. LOCALS, incl some varieties, and three mint postal stationeries. (c:a 200) (Utrop ca € 48 / $56) postfrisk/ostämplad/stämplad 500 900
1422A Denmark Used collection 1925–1980 in album without stamp mounts. Excellent quality on most of the cancellations. Seldom seen! Excellent quality (>400) (Utrop ca € 48 / $56) stämplad 500
1423A Denmark Used. Collection 1851–1987 in Facit album. E.g. complete Christian X 1913–28, F 200–12, PF- and Official stamps. Also some postfrisk sheets incl Christmas stamps etc. (1000) (Utrop ca € 48 / $56) stämplad 500 600
Köp Klicka för foto 1424A Denmark Used collection/accumulation on leaves with 171 different perfins, e.g. GMAC. 700 stamps, 1–20 of each. (Utrop ca € 38 / $45) stämplad 400