Senaste uppdateringen gjordes 9 december kl. 14:32.

3045 objekt hittade, visar sidan 60 av 153

Internationell auktion 364

Bjud Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Lägg bud 1182EA Denmark Mostly stämplad Classics-modern in box. Seven remainder collections. Also Christmas stamps almost complete to appr 1970. Mostly good quality (2000) (Utrop ca € 49 / $55) Mest stämplad 500
Lägg bud 1183RD Denmark postfrisk/ostämplad. Mainly postfrisk collection 1924-79 incl. e.g. many Kings and Small National Coat-of Arms, some Postfaerge and postfrisk in envelopes etc. (450) (Utrop ca € 39 / $44) postfrisk/ostämplad 400
Lägg bud 1184L Denmark Mostly stämplad. Collection 1858–2012 incl e.g. F 46-49, 63-68, 121-23, 131-67, and 199-200 mainly used. Mostly fine quality. (360) (Utrop ca € 39 / $44) Mest stämplad 400
Lägg bud Klicka för foto 1185 Denmark Used 1851–1926. All different, e.g. F 2, 34, 37, 44, 50, 52, 67-68. Mostly good quality F SEK 5.025 (18) (Utrop ca € 39 / $44) stämplad 400
Lägg bud Klicka för foto 1186 Denmark Used 1854–1928. All different, e.g. F 10 (defect), 14-15 (short perf), 23 (thin), 24 (short pers), 44. Mostly good quality (21) (Utrop ca € 39 / $44) stämplad 400
Lägg bud Klicka för foto 1187 Denmark Used 1854–1912. All different, e.g. F 26, 44, 50, 52, 67-68, 85. Mostly good quality F SEK 5.100 (16) (Utrop ca € 39 / $44) stämplad 400
Lägg bud Klicka för foto 1188 Denmark Used 1864–1928. All different, e.g. F 44, 122, 125, 130, 144, 162, 164, 168. Mostly good quality F SEK 5. 070 (31) (Utrop ca € 39 / $44) stämplad 400
Lägg bud Klicka för foto 1189 Denmark Used 1912–33. All different, e.g. F 125, 144, 162, 164, 181, 183, 185, 192, 201-12, 231. Mostly good quality F SEK 5. 055 (42) (Utrop ca € 39 / $44) stämplad 400
Lägg bud Klicka för foto 1190 Denmark Used 1913–34. All different, e.g. F 162, 164, 183, 192, 199-200, 231, 243-55, 248, 262-66. Mostly good quality F SEK 5. 040 (34) (Utrop ca € 39 / $44) stämplad 400
Lägg bud Klicka för foto 1191 Denmark Used 1871–1942. Back-of-the-book, mostly all different, e.g. Tj 2, 6, 20, L 14-15, L 23-25, Pf 1, 3, 6-7, 23-25. Mostly good quality F SEK 5. 220 (43) (Utrop ca € 39 / $44) stämplad 400
Lägg bud Klicka för foto 1192 Denmark ostämplad 1875–1930. All different, e.g. F 30, 48-49, 82-83, 120, 123, 144, 168-69, 191, 199-212, 245-55. Mostly good quality F SEK 5.045 (44) (Utrop ca € 39 / $44) ostämplad 400
Lägg bud Klicka för foto 1193 Denmark ostämplad 1875–1936. All different, e.g. F 124-30, 168-69, 180, 194-98, 231, Tj 9, Tj 18, L 5-6, PF 10, PF 23-25, thule T 1-5. Mostly good quality F SEK 5.005 (37) (Utrop ca € 39 / $44) ostämplad 400
Lägg bud Klicka för foto 1194 Denmark ostämplad 1854–1937. All different, e.g. F 3, 7, 9ostämplad utan gummi, 11, 30-31, 34ostämplad utan gummi, 36-37. Mostly good quality F SEK 5.110 (12) (Utrop ca € 39 / $44) ostämplad 400
Lägg bud Klicka för foto 1195 Denmark ostämplad 1854–1928. All different, e.g. F 3ostämplad utan gummi, 42, 72, 83, 123, 144-45, 153, 159, 165-66. Mostly good quality F SEK 5.020 (27) (Utrop ca € 39 / $44) ostämplad 400
Lägg bud Klicka för foto 1196 Denmark ostämplad 1913–37. All different, e.g. F 162, 198-200, 213-14, 216, 245, 284. Mostly good quality F SEK 5.070 (36) (Utrop ca € 39 / $44) ostämplad 400
Lägg bud Klicka för foto 1197 Denmark postfrisk 1904–30. All different, e.g. F 48, 68, 71, 82, 97, 191, 197, 215, 222. Mostly good quality F SEK 5.020 (35) (Utrop ca € 39 / $44) postfrisk 400
1198P Denmark Mostly stämplad. Small lot stamps including three booklets 1937 Dybbøl Mill. (Utrop ca € 39 / $44) Mest stämplad 400
Lägg bud 1199A Denmark postfrisk collection 1945–81 in stockbook. Mostly fine quality. (400) (Utrop ca € 29 / $33) postfrisk 300
Lägg bud 1200A Denmark Cancellations. About 60 covers and cards with Steamship cancellations mainly 1880´s-ca 1960+ some stamps. Also binder with 57 covers/cards with Ship canc. mostly 1950´s cancelled to order. (Utrop ca € 170 / $200) stämplad 1800
1201K Denmark Covers. Four stampless covers to France 1848–56. (Utrop ca € 39 / $44) på brev 400 400