Snabbval – Internationell auktion 366:

10605 objekt hittade, visar sidan 60 av 531

Restförsäljning Internationell auktion 366 + Anbudsauktion

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 1186 Denmark Used 1871-. Back-of-the-book. All different, e.g. Tj1-2, 9, 20, PF2, 6, 7, 24, TI 7, 9. Mostly good quality F SEK 4.630 (22) (Utrop ca € 47 / $53) stämplad 500
Köp 1187P Denmark Mostly stämplad. Selection Slesvig F1-28 incl. F1-14 used and 14 copies DVI. (42) (Utrop ca € 47 / $53) Mest stämplad 500
1188A Denmark Used. Lot mostly ca 1980-2015 incl. approx. 60 souvenir sheets and some booklets etc, F ca 6700. Also some proofs etc. not counted. (Utrop ca € 47 / $53) stämplad 500 500
Köp 1189A Denmark Used. Album with Bi-coloured types 1870-1915 incl. some Skilling values, F35-45 incl. dupl, F49 etc. (180) (Utrop ca € 47 / $53) stämplad 500
Köp 1190A Denmark postfrisk/ostämplad/stämplad. Album with dupl. ca 1920-80´s. E.g. cancellations, blocks-of four and also some better stamps. (>500) (Utrop ca € 47 / $53) postfrisk/ostämplad/stämplad 500
1191A Denmark postfrisk/ostämplad/stämplad. Thick album with mostly used dupl. 1870´s-1990´s, e.g. F184-93 used and two used sets F199-200. (5000) (Utrop ca € 47 / $53) postfrisk/ostämplad/stämplad 500 500
Köp 1192MD Denmark Used accumulation. Duplicates sorted in glassines in small box. Mostly good quality (Utrop ca € 47 / $53) stämplad 500
Köp Klicka för foto 1193 Denmark postfrisk 1921-23. Back-of-the-book. All different, e.g. F L8, L14, L24, PF16, PF19, PF23, PF27b. Mostly good quality F SEK 3.685 (24) (Utrop ca € 37 / $42) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 1194 Denmark postfrisk 1913-37. All different, e.g. F 266, 284, 342, Postage due 5, 14, Ferry 2b, 3, Slesvig 14, Paper 1. Mostly good quality F SEK 5.685 (21) (Utrop ca € 37 / $42) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 1195 Denmark Used 1851-1906. All different, e.g. F 2-3, 5, 11, 20, 23, 34, 36, 44. Mostly good quality F SEK 5.010 (Utrop ca € 37 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 1196 Denmark Used 1851-1905. All different, e.g. F 2-3, 6, 11-12, 14, 15(short perf), 20, 21(short corner), 23, 24(short perf), 34, . Mostly good quality F SEK 12.330 if no defects (Utrop ca € 37 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 1197 Denmark Used 1851-1930. All different, e.g. F 2-3, 34, 36-37, 44, 49-50, . Mostly good quality F SEK 5.085 (17) (Utrop ca € 37 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 1198 Denmark Used 1864-1930. All different, e.g. F 34, 44, 50, 52, 67, 162, 164, 183, . Mostly good quality F SEK 5.080 (29) (Utrop ca € 37 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 1199 Denmark Used 1913-37. All different, e.g. F 162, 176, 231, 243-45, 248, 262-66, PF 6, 24, TI 7, 9-10. Mostly good quality F SEK 5.050 (40) (Utrop ca € 37 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 1200 Denmark Used 1914-55. Back-of-the-book, All different, e.g. L15, 23-24, PF 6-7, 24, TI 7, 9-10, Slesvig 11-14, Thule T1-5 . Mostly good quality F SEK 4.600 (33) (Utrop ca € 37 / $42) stämplad 400
1201P Denmark postfrisk/ostämplad/stämplad collection 1853–1980s on leaves. Also Faroe Islands. (Utrop ca € 37 / $42) postfrisk/ostämplad/stämplad 400
Köp Klicka för foto 1202P Denmark ostämplad/stämplad. Accumulation 4 RBS - 1960ies, many better issues e.g. 29 skilding values, very mixed quality, F74, 122, 165, 201-12 ostämplad, 243-45 used. A couple of glassines postfrisk 1940ies - 60ies etc. (Utrop ca € 37 / $42) ostämplad/stämplad 400
1203A Denmark postfrisk. Collection 1945-81 in SAFE dual album incl. some older Postage due stamps and PF etc. (450) (Utrop ca € 37 / $42) postfrisk 400 400
1204A Denmark postfrisk collection in Leuchtturm album with stamp mounts. The Faroes 1975-91 cpl including Christmas sheets from 1982 and Greenland 1950-91 cpl including Christmas sheets from 1981 and reprints of Parcel stamps in sheets .Please see scans at www.philea.se. (Utrop ca € 37 / $42) postfrisk 400 500
Köp Klicka för foto 1205K Denmark Used lot 4 skilling (33) and 4 RBS (1) stamps on stock card. Mostly good quality. (Utrop ca € 28 / $32) stämplad 300