7530 objekt hittade, visar sidan 48 av 377

Restförsäljning Internationell auktion 361 + Anbudsauktion

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

941P Iran ostämplad/stämplad collection/accumulation classics-approx 1930 in small album. Somewhat mixed quality (250) (Utrop ca € 38 / $43) ostämplad/stämplad 400
Köp Klicka för foto 942 Ireland Michel 37 I-39 I ostämplad, Good copies, slightly hinged. EUR 400 (Utrop ca € 66 / $76) ostämplad 700
Köp 943P Ireland postfrisk/ostämplad/stämplad. Accumulation 1822-50's on 5 visir leaves. One page with postfrisk e.g. 111-17, 134-37, 142-43, 146-47. (over 300) (Utrop ca € 47 / $54) postfrisk/ostämplad/stämplad 500
944A Ireland postfrisk/ostämplad/stämplad collection c.1922–1996 in visir album. Also Lundy. Please see scans at www.philea.se. (Utrop ca € 47 / $54) postfrisk/ostämplad/stämplad 500 850
945A Ireland Mostly postfrisk collection/accumulation 1960–2007 in two stockbooks. Fine quality (450 + 38 M/S) (Utrop ca € 47 / $54) Mest postfrisk 500 700
Köp Klicka för foto 946 Israel Michel 1-9 used, 1948 Coins SET (9). EUR 350 (Utrop ca € 66 / $76) stämplad 700
Köp Klicka för foto 947 Israel Michel 17 used, 1949 TABUL Exhibition souvenir sheet 1. (Utrop ca € 28 / $33) stämplad 300
Köp Klicka för foto 948 Israel Michel Postage due 1-5 used, 1948 Coins SET (5). EUR 130 (Utrop ca € 28 / $33) stämplad 300
949EA Israel postfrisk/ostämplad/stämplad collection/accumulation 1948–1990 in removal box. Ten albums/stockbooks + a large number of album leaves with a comprehensive material, in many cases in duplicate. Includes s/s from stamp exhibitions, complete stamp sheets, Israel No 1-9 complete set, Block No 1, a majority of the stamps with tabs and a lot more. Interesting with a low reserve. Mostly good quality Approx. 10 kg. (1000s) (Utrop ca € 190 / $220) postfrisk/ostämplad/stämplad 2000 2000
950A Israel Mostly stämplad 1948–2003 in Schaubek album with stamp mounts. Mostly with tabs. Three albums as new with slipcases. (800) (Utrop ca € 57 / $65) Mest stämplad 600 600
Köp Klicka för foto 951P Israel postfrisk 1948–50. All different, e.g. Mi 15 (full tab), 16 (two diff.sides), 28-29 (full tabs), 28-29KZ, 30-31 (half tabs). Mostly good quality Mi € 645 (10) (Utrop ca € 28 / $33) postfrisk 300
952FC Israel Mostly postfrisk accumulation 1948–modern in box. Mostly different stamps. Mostly good quality (500) (Utrop ca € 28 / $33) Mest postfrisk 300 300
953SE Israel postfrisk/ostämplad/stämplad collection/accumulation 1948-1970s in three albums. (Utrop ca € 19 / $22) postfrisk/ostämplad/stämplad 200 200
(12 foton)
954EA Israel FDC collection 1948–2004 in box. Approx 500 different. Nearly complete. Mostly good quality (Utrop ca € 75 / $87) på brev 800
Klicka för foto 955 Italy Naples Michel 1-6 used, 1858 1/2-20gr short set (6). EUR 880 (Utrop ca € 66 / $76) stämplad 700 1200
Köp Klicka för foto 956 Italy Sicily Michel 1 etc ostämplad/stämplad, 1/2gr x and used, 1gr brown olive and olive green used, 2gr (x), 10gr+20gr used. As ususal in mixed quality but EUR 2300. (Utrop ca € 94 / $110) ostämplad/stämplad 1000
Köp Klicka för foto 958 Italy Sicily Michel 7 ostämplad, 1859 50gr, original gum, bought a collector from Zumstein in 1953! EUR 500 (Utrop ca € 94 / $110) ostämplad 1000
Klicka för foto 959 Italy Michel 6b used, 1861 Viktor Emanuel II 10 Gr yellow-brown. EUR 200 (Utrop ca € 28 / $33) stämplad 300 650
Köp Klicka för foto 960 Italy Michel 97-98 used, 1910 Garibaldi SET (2). EUR 280 (Utrop ca € 28 / $33) stämplad 300
Köp Klicka för foto 961 Italy Michel 188-93 ostämplad, 1923 Alessandro Manzoni, complete set (6). Traces of hinges. EUR 650 (Utrop ca € 94 / $110) ostämplad 1000