7530 objekt hittade, visar sidan 4 av 377

Restförsäljning Internationell auktion 361 + Anbudsauktion

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp 61L Sweden Facit 224 or Scott 226 cover, 2 Kr red (bleached) i pair and 40 öre olive-green on big rec. cover (26×39 cm) from Congres Postal Universel Stockholm 1924. Mounted on the board. (Utrop ca € 47 / $54) på brev 500
Klicka för foto 62 Sweden Facit 233a+b postfrisk, 1931 Royal Palace 5kr both paper types. Nice well-centered copies. F 6100 (Utrop ca € 75 / $87) postfrisk 800 800
Köp Klicka för foto 63 Sweden Facit 269BC/CB or Scott 280 postfrisk, 1939 Gustaf V small numerals 10 öre. Two pairs BC and three pairs CB. (Utrop ca € 47 / $54) postfrisk 500
Köp Klicka för foto 64 Sweden Facit 269BC/CB or Scott 280 postfrisk, 1939 Gustaf V small numerals 10 öre pair 3+4 and 4+3. Excellent copies. F 2200 (Utrop ca € 28 / $33) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 65 Sweden Facit 320BC or Scott 293 used, 1939 Royal Academy of Sciences 10 öre violet, pair 3+4. Wide margin. F 2200 (Utrop ca € 47 / $54) stämplad 500
Klicka för foto 66 Sweden Facit 320BC/CB or Scott 293 postfrisk, 1939 Royal Academy of Sciences 10 öre violet, pair 3+4 and 4+3. F 3400 (Utrop ca € 28 / $33) postfrisk 300 390
Köp Klicka för foto 67 Sweden Facit 320CB or Scott 293 postfrisk, 1939 Royal Academy of Sciences 10 öre violet. Block consisting of three CB-pairs. F 5000 (Utrop ca € 66 / $76) postfrisk 700
Klicka för foto 68 Sweden Facit 321BC/CB or Scott 294 postfrisk, 1939 Royal Academy of Sciences 15 öre brown, pair 3+4 and 4+3. F 3400 (Utrop ca € 28 / $33) postfrisk 300 300
Köp Klicka för foto 69 Sweden Facit 324BC/CB/BB used, 1940 Carl Michael Bellman 5 öre green, pair 3+4 and 4+3 and 3+3. Wide margins. F 1470 (Utrop ca € 38 / $43) stämplad 400
Köp Klicka för foto 70 Sweden Facit 332BC postfrisk, 1941 The Royal Castle 5 Kr blue, pair 3+4. F 3300 (Utrop ca € 28 / $33) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 71 Sweden Facit 332BC used, 1941 The Royal Castle 5 Kr blue, pair 3+4. Wide margin. F 1600 (Utrop ca € 28 / $33) stämplad 300
Klicka för foto 72 Sweden Facit 332BC+CB postfrisk, 1941 Royal Palace 3+4 and 4+3 pair. F 6600 (Utrop ca € 75 / $87) postfrisk 800 800
Köp Klicka för foto 73 Sweden Facit 471V I postfrisk, 1955 Stockholmia 3 öre green with corner marg, old value-text completely visible. F 1000 (Utrop ca € 330 / $380) postfrisk 3500
Klicka för foto 74 Sweden Facit 471-75 used, 1955 Stockholmia -55 SET (5). Superb cancellations. (Utrop ca € 47 / $54) stämplad 500 500
75K Sweden Local Uppsala H2 postfrisk, 8 öre. Five booklets with 100 stamps in each. (Utrop ca € 140 / $160) postfrisk 1500
Köp Klicka för foto 76 Sweden Facit Booklet H29-31 postfrisk, 1936 Post Office 300 years. 5ö, 10ö and 15ö booklet, 5ö with (ball-point) pen writing on cover, other two booklets in good quality. F3600. (Utrop ca € 38 / $43) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 77 Sweden Facit Booklet H31 postfrisk, 1936 Tercentenary of the Post Office 18 × 15 öre red, perf on four sides. A very fine booklet. F 2500 (Utrop ca € 47 / $54) postfrisk 500
Köp Klicka för foto 78K Sweden Facit Booklet H34 postfrisk, Two complete booklets. F 1500 (Utrop ca € 19 / $22) postfrisk 200
Klicka för foto 79 Sweden Facit Booklet H39CB postfrisk, 1939 Gustaf V small numerals 20 × 10 öre violet perf at 4+3 sides. Rest booklets 6 pairs. F 11000 (Utrop ca € 75 / $87) postfrisk 800 800
Köp Klicka för foto 80 Sweden Facit Booklet H65 postfrisk, 1943 85th Birthday of King Gustaf V 20 × 20 öre red. Superb condition! F 1000 (Utrop ca € 47 / $54) postfrisk 500