9238 objekt hittade, visar sidan 30 av 462

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 583 Sweden Facit 337C used, 1942 Flying Swans 20 Kr blue, perf on four sides. Fifteen used copies. (15). F 2100 (Utrop ca € 29 / $34) stämplad 300
Köp 584K Sweden Facit 730BBv2 used, 1972 Windmills 75 öre dark green pair glossy gum in two pairs, and three blocks of four. F 3200 (Utrop ca € 29 / $34) stämplad 300
585P Sweden Facit 1045-49 P ostämplad utan gummi, 1978 Västergötland. Photo Suggestions, and proofs for booklet covers in black and white. Further wiping paper for slot-machine booklet HA16. (Utrop ca € 29 / $34) ostämplad utan gummi 300 300
586 Sweden Facit Military M2 II postfrisk, 1922-28 Military Postcard "Official stamp" 5 öre black. Text on reverse "K.FLOTTAN...". (Utrop ca € 29 / $34) postfrisk 300 300
Köp 587P Sweden Facit Local fee stamp Göteborg 21 postfrisk, 10 kr violet in full sheet of 50 incl 20 IMPERFORATED stamps, and 30 imperforated at one or two sides. Scarce. (Utrop ca € 140 / $170) postfrisk 1500
Köp Klicka för foto 588K Sweden Local Värnamo 1 cover, 4 öre on cover (left corner with tear). Cancellation Värnamo Lokalpost 25 APR. 1945. (Utrop ca € 38 / $45) på brev 400
Köp Klicka för foto 589K Sweden Facit Booklet H postfrisk, 2017 Lars Lerin SET. Local Mail Helsingborg, complete booklet (reprint from original 1985 in conjunction with the jubilee Helsingborg 900 years). (Utrop ca € 29 / $34) postfrisk 300
Klicka för foto 590K Sweden Facit Booklet H9 postfrisk, 1918 Gustaf V in Medallion 20 × 7 öre green in 2 panes. Self adhesive booklet No 9, one with spine print, and cyl dig 2, one triple (spine print, cyl dig 1, and ctrl no 92102). (Utrop ca € 29 / $34) postfrisk 300 700
Klicka för foto 591K Sweden Facit Booklet H10 postfrisk, 1918 Gustaf V in Medallion 20 × 12 öre carmine in 2 panes. Two self adhesvie booklets SH 10, both triples (spin print, cyl dig 1 and 2 respectively, and ctrl no 27552 and 05583 respectively). (Utrop ca € 29 / $34) postfrisk 300 300
Köp Klicka för foto 592K Sweden Facit Booklet H11 postfrisk, Two self adhesive booklets, SH 11, both triples (spine print, cyl dig 1 and 2 respectively, ctrl no 65040 and 71175 respectively). (Utrop ca € 29 / $34) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 593K Sweden Facit Booklet H13 postfrisk, 1920 Gustav II Adolf 20 × 20 öre blue. Two self adhesive booklets SH 13, both triples (spine print, cyl dig 1 and 2 respectively, ctrl no 73345 and 76305 respectively). (Utrop ca € 29 / $34) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 594K Sweden Facit Booklet H15 postfrisk, 1921 Standing Lion 20 × 10 öre green. Two self adhesive booklets, both triples (spine print, cyl dig 1 and 2 respectively, ctrl no 90475 and 12635 respectively). (Utrop ca € 29 / $34) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 595K Sweden Facit Booklet H18 postfrisk, Two self adhesive booklets, SH 18, both triples (spine print, cyl dig 1 and 2 respectively, ctrl no 35365 and 96800 respectively). (Utrop ca € 29 / $34) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 596K Sweden Facit Booklet H19 postfrisk, Two self adhesive booklets, both triples, (spine print, cyl dig 1 and 2 respectively, ctrl no 86994 and 86321 respectively). (Utrop ca € 29 / $34) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 597K Sweden Facit Booklet H34CB postfrisk, 1938 New Sweden 18 × 5 öre green, perf on 4+3 sides. With a part of cylinder digit "2", and control number 53358. F 2250 (Utrop ca € 29 / $34) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 598K Sweden Facit Booklet H35 BC+CB postfrisk, In the BC booklet a divided cylinder digit "2". In the CB booklet 1 1/2 digits (of 5) of a control number. F 14500 (Utrop ca € 190 / $220) postfrisk 2000
Köp Klicka för foto 599K Sweden Facit Booklet H38BC postfrisk, 1939 Per Henrik Ling 20 × 5 öre green, perf on three and four sides. Inverted stamp attachment. The front part of the cover folded. F 4000 (Utrop ca € 29 / $34) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 600K Sweden Facit Booklet H39BC postfrisk, 1939 Gustaf V small numerals 20 × 10 öre violet, perf on three and four sides. Ordinary stamp attachment. F 11000 (Utrop ca € 140 / $170) postfrisk 1500
Köp Klicka för foto 601K Sweden Facit Booklet H39BC postfrisk, 1939 Gustaf V small numerals 20 × 10 öre violet, perf on three and four sides. Inverted stamp attachment. F 11000 (Utrop ca € 140 / $170) postfrisk 1500
Köp Klicka för foto 602K Sweden Facit Booklet H40BC postfrisk, 1939 Royal Academy of Sciences 20 × 10 öre violet, perf on three and four sides. Inverted stamp attachment. F 17000 (Utrop ca € 290 / $340) postfrisk 3000