9238 objekt hittade, visar sidan 28 av 462

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 543K Sweden Facit 223 or Scott 225 cover, 1 Kr green, single usage, on registered cover sent STOCKHOLM 27.1.28 to Latvia. F 9000 (Utrop ca € 240 / $280) på brev 2500
Köp Klicka för foto 544 Sweden Facit 223-25 or Scott 225-27 used, 1 - 5 Kr (3). F 3450 (Utrop ca € 58 / $67) stämplad 600
Köp Klicka för foto 545 Sweden Facit 225 or Scott 227 postfrisk, 5 Kr blue. F 5000 (Utrop ca € 87 / $100) postfrisk 900
Klicka för foto 546K Sweden Facit 226-30v ostämplad utan gummi, 1928 70th Birthday of King Gustaf V SET overprinted “MAKULERAS”. No gum (5). Two sets. F 1600 (Utrop ca € 29 / $34) ostämplad utan gummi 300 300
547K Sweden Facit 233 used, 1931 The Royal Palace 5 Kr green. 18 copies with toned paper, and 16 copies with white paper. (34). F 7400 (Utrop ca € 38 / $45) stämplad 400
Klicka för foto 548 Sweden Facit 233a postfrisk, 1931 The Royal Palace 5 Kr green, toned paper in block of four. F 10000 (Utrop ca € 67 / $79) postfrisk 700 700
Köp Klicka för foto 549 Sweden Facit 233a postfrisk, 1931 The Royal Palace 5 Kr green, toned paper. F 2500 (Utrop ca € 29 / $34) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 550 Sweden Facit 233a postfrisk, 1931 The Royal Palace 5 Kr green, toned paper. Superb quality. F 2500 (Utrop ca € 29 / $34) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 551 Sweden Facit 233a used, 1931 The Royal Palace 5 Kr green, toned paper. Block of four. Cancellation KRAMFORS 5.9.33. (Utrop ca € 38 / $45) stämplad 400
Köp Klicka för foto 552K Sweden Facit 233a cover, 1+5 kr on address card for urgent parcel sent from MALMÖ 22.2.32 to MALMBERGET 24.2.32. F 1800 (Utrop ca € 67 / $79) på brev 700
Köp Klicka för foto 553 Sweden Facit 233b postfrisk, 1939 The Royal Palace, Stockholm 5 Kr green, white paper. F 3600 (Utrop ca € 67 / $79) postfrisk 700
Köp Klicka för foto 554 Sweden Facit 233b ostämplad, 1939 The Royal Palace 5 Kr green, white paper. F 1300 (Utrop ca € 29 / $34) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 555K Sweden Facit 239A or Scott 238 cover, 1933 50th Anniversary of the Postal Savings Bank 5 öre green, type II, miss-cut copy from franking machine, on printed matter envelope sent locally within GÖTEBORG 1 24.12.33 (Christamas Eve). (Utrop ca € 29 / $34) på brev 300
Köp Klicka för foto 556 Sweden Facit 240-45 or Scott 242-47 postfrisk, 1935 500th Anniversary of the Parliament SET (9). F 1100 (Utrop ca € 29 / $34) postfrisk 300
Klicka för foto 557 Sweden Facit P245 postfrisk, 1935 500th Anniversary of the Parliament. "MUSTER Proof" in vertical pair. F 350 (Utrop ca € 38 / $45) postfrisk 400 600
Köp Klicka för foto 558K Sweden Facit 247, 256 cover, 3x10+60 öre on special delivery cover sent from STOCKHOLM 3.10.36 to Czechoslovakia. Arrival pmk TEPLITZ-SCHÖNAU 5.X.36. Scarce. (Utrop ca € 38 / $45) på brev 400
Köp Klicka för foto 559K Sweden Facit 257, 250 cover, 25 öre + 2x1 kr on air mail cover sent from STOCKHOLM 3 9.4.36 to Brazil. Cancellations PARIS AVION 10.IV.1936, BOURGET PORT AERIEN SEINE 10.4.1936, CORREIO AEREO 18.ABR.1936, and RIO DE JANEIRO 18.IV.36. (Utrop ca € 38 / $45) på brev 400
Köp Klicka för foto 560K Sweden Facit 258 cover, 1936 Bromma 50 öre blue, single usage, on registered cover front sent from KLIPPAN 25.1.37 to Paraguay. Scarce destination, R4 (4-10 recorded covers) according to Facit. (Utrop ca € 29 / $34) på brev 300
Köp 561P Sweden Facit 259BC/CB postfrisk, Swedenborg. Full sheet split in halves. Totally 20 BC/CB pairs. (Utrop ca € 48 / $56) postfrisk 500
Klicka för foto 562P Sweden Facit 262BC/CB or Scott 269 postfrisk/ostämplad, 1938 New Sweden 15 öre pairs 3+4 and 4+3. Six pairs in three strips of eight. (Utrop ca € 29 / $34) postfrisk/ostämplad 300 300