9238 objekt hittade, visar sidan 20 av 462

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 383 Sweden Facit 43 or Scott 43 used, 5 öre green. Excellent cancellation PKXP No 34A 8.3.1888. (Utrop ca € 29 / $34) stämplad 300
Köp Klicka för foto 384 Sweden Facit 44 or Scott 44a used, 6 öre violet. Ten copies with different shades. F 5.000 (Utrop ca € 48 / $56) stämplad 500
Klicka för foto 385 Sweden Facit 46 or Scott 46 postfrisk, 20 öre red. F 3000 (Utrop ca € 48 / $56) postfrisk 500 500
Köp Klicka för foto 386 Sweden Facit 46 or Scott 46 used, 20 öre red. Excellent cancellation SVARTSJÖ 8.4.1887. (Utrop ca € 29 / $34) stämplad 300
Köp Klicka för foto 387K Sweden Facit 46 or Scott 46 cover, 20 öre on beautiful cover sent from MALMÖ 3.POST to France and returned. Cancellations PARIS ETRANGER 18.MAI.89, MALMÖ 3.POST 21.5.1889, and PKXP No 2C UTR U 21.5.1889. (Utrop ca € 38 / $45) på brev 400
Köp Klicka för foto 388K Sweden Facit 46 or Scott 46 cover, 20 öre on nice cover sent from EKEDALEN 18.2.1888 to USA. Arrival pmk NEW YORK 5.MAR.88, and interesting cancel DEFIENCY IN ADDRESS SUPPLIED BY N.Y. P.O. 4TH DIV. Somewhat carelessly opened with small paper loss at back. (Utrop ca € 38 / $45) på brev 400
Köp Klicka för foto 389K Sweden Facit 46 or Scott 46 cover, 20 öre on beautiful cover sent "by Express" from STOCKHOLM 4.5.87 to Finland. Arrival pmk's HANGÖ 5.5.87, and ANK 5.5. (Utrop ca € 29 / $34) på brev 300
Köp Klicka för foto 390K Sweden Facit 46, 43 cover, 5+50 öre on very beautiful address card to cash on delivery parcel sent from LULEÅ 18.5.1887 to Gällivare. One bent corner perf. (Utrop ca € 29 / $34) på brev 300
Köp Klicka för foto 391 Sweden Facit 47 or Scott 47 used, 30 öre brown. Over 175 copies with shades, and readable cancellations. (Utrop ca € 38 / $45) stämplad 400
392 Utgår
Köp Klicka för foto 393 Sweden Facit 48 or Scott 48 used, 50 öre red. 100 copies with different shades. F 4.000 (Utrop ca € 38 / $45) stämplad 400
Klicka för foto 394 Sweden Facit 48d or Scott 48 used, 50 öre dull carmine on yellowish paper. Excellent blue cancellation WERNAMO 15.6.1891. One slightly short perf. (Utrop ca € 29 / $34) stämplad 300 300
Klicka för foto 395K Sweden Facit 49 or Scott 49 used, 1 Krona brown/blue. Block of 25 cancelled GÖTEBORG PAKET 7.10.92. (Utrop ca € 38 / $45) stämplad 400 400
396 Utgår
Köp Klicka för foto 397 Sweden Facit 49d or Scott 49 used, 1 Krona brown/dark blue. Excellent cancellation STOCKHOLM HÖTORGET 14.11.99. Somewhat miscoloured at back. (Utrop ca € 29 / $34) stämplad 300
Köp 398P Sweden Facit 50 or Scott 50 postfrisk, 1889 Provisionals 10 / 12 öre blue. 216 copies in split sheets. F 9720 (Utrop ca € 77 / $90) postfrisk 800
399P Sweden Facit 50 or Scott 50 postfrisk, 1889 Provisionals 10 / 12 öre blue. Full sheet, no margins. F 4500 (Utrop ca € 38 / $45) postfrisk 400 400
Köp Klicka för foto 400K Sweden Facit 50 or Scott 50 cover, 10/12 öre on beautiful cover sent from KLIPPAN 6.6.00 to KARLSHAMN 7.6.00. (Utrop ca € 29 / $34) på brev 300
Köp Klicka för foto 401K Sweden Facit 50, 45 cover, 10+10/12 öre, mixed franking, on cover sent from NÄSSJÖ 22.1.1890 to Germany. Transit PKXP No 2B UTR N 23.1.1890, and arrival pmk 63 24.1. (Utrop ca € 29 / $34) på brev 300
Köp Klicka för foto 402 Sweden Facit 51v2 or Scott 51 used, 1889 Provisionals 10 / 24 öre blue ink spot in circle variety. Cancellation GÖTEBORG 5.8.1892. F 1000 (Utrop ca € 29 / $34) stämplad 300