3045 objekt hittade, visar sidan 18 av 153

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Klicka för foto 341 Sweden Facit 115-25 ostämplad, 1916 Landstorm II SET (11). F 3900 (Utrop ca € 58 / $66) ostämplad 600 600
Klicka för foto 342 Sweden Facit 115-25 ostämplad, 1916 Landstorm II SET (11). F 3900 (Utrop ca € 39 / $44) ostämplad 400 400
Köp Klicka för foto 343 Sweden Facit 124 ostämplad, 1916 Landstorm II 10+NITTIO / 1 kr blue/brown. A very light trace of a hinge. F 1200 (Utrop ca € 29 / $33) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 344 Sweden Facit 124 used, 1916 Landstorm II 10+NITTIO / 1 kr blue/brown. Off-centered. F 3500 (Utrop ca € 29 / $33) stämplad 300
Köp Klicka för foto 345 Sweden Facit 125vm ostämplad, 1916 Landstorm II 10+4,90 / 5 Kr inverted wmk crown, blue. Good centering. F 2000 (Utrop ca € 39 / $44) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 346 Sweden Facit 126-35 ostämplad, 1916 Landstorm III SET (10). 11 sets. F 2.640 (Utrop ca € 49 / $55) ostämplad 500
Köp Klicka för foto 347 Sweden Facit 126-35 used, 1916 Landstorm III SET (10). 9 sets. F 1350 (Utrop ca € 29 / $33) stämplad 300
348 Återlämnad till inlämnaren
Köp Klicka för foto 349 Sweden Facit 136-38 used, 1920 Air Mail Surcharge SET (3). 8 sets. F 3.040 (Utrop ca € 29 / $33) stämplad 300
Klicka för foto 350 Sweden Sweden 136v used, 1920 Air Mail Surcharge 10 öre / 3, 20 öre/ 2 and 50 öre/ 4, misplaced surcharge. F 2500 (Utrop ca € 29 / $33) stämplad 300 550
Köp Klicka för foto 351 Sweden Facit 136-38v1 ostämplad, 1920 Air Mail Surcharge SET (3) v1 = inverted surcharge. 20 on 2ö false ovpt but the others genuine. (Utrop ca € 97 / $110) ostämplad 1000
Klicka för foto 352 Sweden Facit 138 postfrisk, 1920 Air Mail Surcharge 50 öre / 4 öre violet. Wm crown. F 3000 (Utrop ca € 39 / $44) postfrisk 400 420
Klicka för foto 353 Sweden Facit 138 postfrisk, 1920 Air Mail Surcharge 50 öre / 4 öre violet. Wm crown. Slightly misplaced surcharge/overprint. F 3300 (Utrop ca € 29 / $33) postfrisk 300 400
Klicka för foto 354 Sweden Facit 140Acx or Scott 116 used, 5 öre green, type I, perf on two sides with vm lines. Fair centering. F 1400 (Utrop ca € 29 / $33) stämplad 300 300
Köp Klicka för foto 355 Sweden Facit 141 or Scott 117 postfrisk, 5 öre brown red, type I. Fair centering. F 1500 (Utrop ca € 39 / $44) postfrisk 400
Klicka för foto 356K Sweden Facit 142A, 144A, 183b, 232 cover, 25 öre ultramarine-blue on white paper. def. and four stamps of 1930 Night Mail Aeroplane 50 öre ultramarine-violet on air mail cover to Argentina, canc. Stockholm 29.11.34, arrival canc. Buenos Aires 1934 and 5 öre green, type II. in strip of four and 10 öre green, type I on cover to Belgian Congo, canc. Göteborg 13.4.23, arrival canc. Matadi 7.V.23. (2). (Utrop ca € 29 / $33) på brev 300 300
Klicka för foto 357 Sweden Facit 143Abz or Scott 116 used, 5 öre green, type II with wmk KPV. F 6500 (Utrop ca € 68 / $77) stämplad 700 1000
Köp Klicka för foto 358K Sweden Facit 144A or Scott 118 cover, 10 öre on small postcard cancelled with figure pmk (from Östermalm?). (Utrop ca € 29 / $33) på brev 300
Köp Klicka för foto 359 Sweden Facit 144Ecxz or Scott 118 used, 10 öre green, type I, perf 13 with watermark lines + KPV. Good centering. F 2500 (Utrop ca € 49 / $55) stämplad 500
Klicka för foto 360K Sweden Facit 146 cover, Letter sent from Kvarnlyckan (County of kalmar) to Addis Abeba 15.1.1935. According to Facit only one is known previously. The contents of the letter is in the envelope. (Utrop ca € 19 / $22) på brev 200 200