3045 objekt hittade, visar sidan 14 av 153

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 261 Sweden Facit Official Tj26 postfrisk/ostämplad, 10/24 öre dark blue on yellow in block of four.Two stamps mnh. F 980 (Utrop ca € 29 / $33) postfrisk/ostämplad 300
Köp Klicka för foto 262 Sweden Facit Official Tj26 postfrisk/ostämplad, 10/24 öre dark blue on yellow in block of four.Two stamps mnh. F 980 (Utrop ca € 29 / $33) postfrisk/ostämplad 300
Köp Klicka för foto 263 Sweden Facit Official Tj26v used, 10/24 öre dark blue on yellow, three copies with weak set off´s. Scarce variety, not listed in Facit. (3). (Utrop ca € 68 / $77) stämplad 700
Köp Klicka för foto 264 Sweden Facit Official Tj27-54 postfrisk, SET watermark crown (13) SET wateremark \. F 1.850 (Utrop ca € 39 / $44) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 265 Sweden Facit Official Tj27-54 postfrisk, SET watermark crown (13)+ SET (15) watermark lines. F 1.850 (Utrop ca € 39 / $44) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 266 Sweden Facit Official Tj27-54 used, SET watermark crown (13), set watermark lines (15). 7 sets of each. F 5.180 (Utrop ca € 58 / $66) stämplad 600
267 Återlämnad till inlämnaren
Köp Klicka för foto 268 Sweden Facit Postage due L11-15, 17, 19-20 postfrisk, Postage due perf 13, set without 20 and 30 öre, but with two 12 öre (9). (Utrop ca € 29 / $33) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 269 Sweden Facit Postage due L11-20 postfrisk, SET perf 13 (10). F 2605 (Utrop ca € 49 / $55) postfrisk 500
Köp Klicka för foto 270 Sweden Facit Postage due L11-20 ostämplad, SET perf 13 (10). 4 sets. F 3.540 (Utrop ca € 49 / $55) ostämplad 500
Köp Klicka för foto 271 Sweden Facit Postage due L11-20 used, SET perf 13 (10). 6 sets. F 4.800 (Utrop ca € 49 / $55) stämplad 500
Köp Klicka för foto 272 Sweden Facit 40 or Scott 40 used, 2 öre in block of four cancelled HELSINGBORG 28.9.1892. F 1400 (Utrop ca € 39 / $44) stämplad 400
Köp Klicka för foto 273K Sweden Facit 40 or Scott 40 cover, 2 öre on beautiful local printed matter envelope sent eithin LUND 1.TUR 26.9.92. (Utrop ca € 29 / $33) på brev 300
274K Sweden Facit 41, 63 cover, 3+3 öre as unusual combination on postcard sent from KÄTTINGE 17.11.1902 to STOCKHOLM 1.TUR 18.11.1902. (Utrop ca € 29 / $33) på brev 300 300
Klicka för foto 275 Sweden Facit 41-44,48 postfrisk, 3-6 and 1kr Cicrle type Post Horn. F 5250 (Utrop ca € 58 / $66) postfrisk 600 800
Köp Klicka för foto 276 Sweden Facit 43 or Scott 43 used, 5 öre green. Excellent canc. BOXHOLM 21.9.1889. (Utrop ca € 29 / $33) stämplad 300
Köp Klicka för foto 277 Sweden Facit 43 or Scott 43 used, 5 öre in block of four cancelled STOCKHOLM C 2.11.1890. F 1750 (Utrop ca € 29 / $33) stämplad 300
Köp Klicka för foto 278K Sweden Facit 43, bKe7 cover, 5 öre as additional postage on five postcards 5 öre, sent to France and Germany, respectively, 1888–1889. Somewhat mixed quality. (5). (Utrop ca € 58 / $66) på brev 600
Köp Klicka för foto 279K Sweden Facit 43, bKe7 cover, 5 öre on postcard 5 öre sent from PKXP No 8B UPP 26.6.1890 to the Netherlands, Transit PKXP No 62A 27.6.1890 and arrival pmk AMSTERDAM 28.JUN.90. The card have been mounted and with small tear at top. (Utrop ca € 29 / $33) på brev 300
Köp Klicka för foto 280K Sweden Facit 43, Fk10 cover, 5 öre on stamped envelope sent from MÖRARP 12.11.1892 to Denmark. Transit PKXP No 32 12.11.1892 and arrival K.OMB.1 13.11.1892. Scarce combination. (Utrop ca € 29 / $33) på brev 300