Senaste uppdateringen gjordes 11 december kl. 21:40.

3045 objekt hittade, visar sidan 134 av 153

Internationell auktion 364

Bjud Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Lägg bud Klicka för foto 2663 Italy postfrisk 1923-61. All different, e.g. Mi 186, 271, 292, 698, 772, 775-77, 780, 795, 830, 852, 869, 955, . Mostly good quality Mi € 743 (42) (Utrop ca € 68 / $77) postfrisk 700
Lägg bud Klicka för foto 2664 Italy ostämplad 1875-1946. Back-of-the-book, All different, e.g. Officials Mi 7, Mil 18-20, GNR 37, 41 I, Verrechn. 8, Parcel 5-6, 59, Campione 1-5 . Mostly good quality Mi € 637 (35) (Utrop ca € 58 / $66) ostämplad 600
Lägg bud Klicka för foto 2665 Italy Used 1863-1961. All different, e.g. Mi 102-03, 106, 174, 201, 744-45, 759, 797, 847, 852, . Mostly good quality Mi € 614 (25) (Utrop ca € 58 / $66) stämplad 600
Lägg bud Klicka för foto 2666 Italy Used 1875-1925. Back-of-the-book, All different, e.g. Mi Postage Due 2-15, Parcel 1, 5-6, Verrechn. 2, 4, 92R4, 92R11, Levant 1. Mostly good quality Mi € 668 (35) (Utrop ca € 58 / $66) stämplad 600
Lägg bud Klicka för foto 2667 Italy ostämplad 1861-1879. All different, e.g. Mi 4, 5ostämplad utan gummi, 8, 11-14ostämplad utan gummi, 22. Mostly good quality Mi€ 508 (12) (Utrop ca € 49 / $55) ostämplad 500 500
Lägg bud Klicka för foto 2668 Italy ostämplad utan gummi 1861-1879. All different, e.g. Mi 4-5, 11-13, 38-39, 41. Mostly good quality Mi € 1.548 if ostämplad (6) (Utrop ca € 49 / $55) ostämplad utan gummi 500
Lägg bud Klicka för foto 2669 Italy ostämplad 1861-1893. All different, e.g. Mi 5ostämplad utan gummi, 11ostämplad utan gummi, 12, 14, 49, 65ostämplad utan gummi. Mostly good quality Mi € 510 (17) (Utrop ca € 49 / $55) ostämplad 500
Lägg bud Klicka för foto 2670 Italy ostämplad 1862-1910. All different, e.g. Mi 12, 73, 76ostämplad utan gummi, 77, 79, 85-87, 95-96ostämplad utan gummi. Mostly good quality Mi € 502 (12) (Utrop ca € 49 / $55) ostämplad 500
Lägg bud Klicka för foto 2671 Italy ostämplad 1910-25. All different, e.g. Mi 99, 100-03, 105-06, 120-23, 125, 128, 138-40, 141-43, 172, . Mostly good quality Mi € 510 (33) (Utrop ca € 49 / $55) ostämplad 500
Lägg bud Klicka för foto 2672 Italy ostämplad 1911-30. All different, e.g. Mi 102, 141-43, 183-85, 254, 280, 293-94, 315-17, 322-24. Mostly good quality Mi € 495 (33) (Utrop ca € 49 / $55) ostämplad 500
Lägg bud 2673 Italy ostämplad 1930-37. All different, e.g. Mi 366-68, 383-84, 413, 429-30, 439-44, 456, 590. Mostly good quality Mi € 495 (41) (Utrop ca € 49 / $55) ostämplad 500
Lägg bud Klicka för foto 2674 Italy ostämplad 1935-49. All different, e.g. Mi 528-31, 599-600, 613, 713, 702A, 744-45, 772, 784-85, . Mostly good quality Mi € 520 (23) (Utrop ca € 49 / $55) ostämplad 500
Lägg bud Klicka för foto 2675 Italy ostämplad 1949-56. All different, e.g. Mi 792, 804, 824, 827, 831, 838, 840, 852, 859. Mostly good quality Mi € 532 (37) (Utrop ca € 49 / $55) ostämplad 500
Lägg bud Klicka för foto 2676 Italy postfrisk 1901-25. All different, e.g. Mi 84, 96, 106, 133-35, 157-59, 221, . Mostly good quality Mi € 498 (20) (Utrop ca € 49 / $55) postfrisk 500
Lägg bud Klicka för foto 2677 Italy Used 1861-1945. All different, e.g. Mi 5, 15 I, 22, 57, 63, 65, 713. Mostly good quality Mi € 499 (27) (Utrop ca € 49 / $55) stämplad 500
Lägg bud Klicka för foto 2678 Italy Guardia Nazionale Repubblicana Michel 43 I postfrisk, 1944 G.N.R. overprint on air mail 2 L black-grey type I. EUR 1100 (Utrop ca € 97 / $110) postfrisk 1000 1000
Lägg bud Klicka för foto 2679 Italy Republica Sociale Italiana Michel ostämplad, 1944 75 c carmine. Coverprint on Mi 308. (Utrop ca € 29 / $33) ostämplad 300
Lägg bud 2680A Jamaica postfrisk/stämplad collection/accumulation 1980s in stockbook. Incl souvenir sheets, etc. Fine quality. (Utrop ca € 49 / $55) postfrisk/stämplad 500
Lägg bud 2681A Jamaica Mostly stämplad. Stockbook 1870-1980´s incl. some ostämplad/postfrisk issues. (1100) (Utrop ca € 39 / $44) Mest stämplad 400 400
Lägg bud 2682A Japan postfrisk collection 1970's-about 2000 in visir album. Stamps and minisheets with some duplication. Face value around JPY 50000. (Utrop ca € 97 / $110) postfrisk 1000 1200