3045 objekt hittade, visar sidan 133 av 153

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 2643 Italy Michel 576-90 ostämplad, 1937 Emperor Augustus SET (15). EUR 120 (Utrop ca € 29 / $33) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 2644 Italy Michel 647c postfrisk, 1944 Overprint on ordinary stamps 50 L violet, red overprint. EUR 360 (Utrop ca € 68 / $77) postfrisk 700
Köp Klicka för foto 2645 Italy Michel 702 postfrisk, 1947 Democracy 30 L dark ultramarine wmk winged wheel. EUR 450 (Utrop ca € 68 / $77) postfrisk 700
Köp Klicka för foto 2646 Italy Michel 704A postfrisk, 1947 Democracy 100 L dark carmine perf 14 wmk winged wheel. EUR 500 (Utrop ca € 97 / $110) postfrisk 1000
Köp Klicka för foto 2647 Italy Michel 748-60 ostämplad, 1948 -1848 Revolution SET (12) except Mi 760. EUR 275 (Utrop ca € 49 / $55) ostämplad 500
Köp Klicka för foto 2648 Italy Michel 773 ostämplad, 1949 Centenary of the Romana Republic 100 L dark brown. EUR 300 if postfrisk (Utrop ca € 39 / $44) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 2649 Italy Michel 793-94 postfrisk, 1950 Holy Year SET (2). ( 20 L creased). EUR 110 (Utrop ca € 29 / $33) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 2650 Italy Michel 834-36 postfrisk, 1951 Gymnastic Games SET (3). EUR 120 (Utrop ca € 29 / $33) postfrisk 300
Köp 2651 Italy Michel 834-36 used, 1951 Gymnastic Games SET (3). Not signed. EUR 900 (Utrop ca € 49 / $55) stämplad 500
Köp Klicka för foto 2652 Italy Michel Official 1-8 ostämplad, 1875 SET (8). EUR 250 (Utrop ca € 49 / $55) ostämplad 500
Köp Klicka för foto 2653 Italy Michel Postage due 1a-c ostämplad utan gummi, 1863 Figure . EUR 370 if ostämplad (Utrop ca € 39 / $44) ostämplad utan gummi 400
Köp Klicka för foto 2654 Italy Michel Postage due 15-17 ostämplad utan gummi, 1890 New value overprint SET (3). EUR 2000 if ostämplad (Utrop ca € 73 / $82) ostämplad utan gummi 750
Köp Klicka för foto 2655 Italy Michel Postage due 83-85 ostämplad, 1947-54 Numerals 20+ 25+ 50 Lire. (Utrop ca € 29 / $33) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 2656 Italy Michel Postage due 89 ostämplad, 1956 Numeral 8 L dull red-lilac. EUR 200 (Utrop ca € 39 / $44) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 2657 Italy Michel Parcel 1-6 ostämplad, 1884 King Umberto I SET (6). 50 cent is cancelled. EUR 500 (Utrop ca € 97 / $110) ostämplad 1000
Klicka för foto 2658 Italy Michel Parcel 48-59 postfrisk, 1945 Overprint on Coat-of-Arms and numerals SET pairs (12). 10 cent is divided. EUR 120 (Utrop ca € 29 / $33) postfrisk 300 300
2659A Italy postfrisk/ostämplad/stämplad collection Classics-1950's in two thick stockbooks. E.g. medium-priced classics incl also some unused, Mi 183-85 and 318-24 used, better stamps from the 1930's, 445-46 x (strips of 3) x2, better Repulic issues incl 2x773, second stockbook with back of the book and Triest. Mostly fine quality (Utrop ca € 390 / $440) postfrisk/ostämplad/stämplad 4000 4000
Köp Klicka för foto 2660 Italy ostämplad utan gummi 1878. Mi 30-31, 33(is ostämplad, but short perf.34-36. Mostly good quality Mi€ 1.890 (6) (Utrop ca € 97 / $110) ostämplad utan gummi 1000
Köp 2661A Italy Mostly unused 1863-1965 in album. Many modern sets. Mostly good quality (600) (Utrop ca € 78 / $88) Mest unused 800
Köp 2662EA Italy postfrisk accumulation 1960's-1980's in large glassine envelopes. Dealers stock with large amount of complete sets sorted by issue, often a few of each up to more than 30 of each. Very high catalogue value! Fine quality (Utrop ca € 78 / $88) postfrisk 800