7530 objekt hittade, visar sidan 131 av 377

Restförsäljning Internationell auktion 361 + Anbudsauktion

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 4449 Sweden Facit Postage due L11-20 ostämplad, SET tandn 13 (10). Sex serier. F 5.310 (Utrop ca € 28 / $33) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 4450 Sweden Facit Postage due L11-20 ostämplad, Nio kpl serier. F 7.965 (Utrop ca € 24 / $27) ostämplad 250
Köp Klicka för foto 4451 Sweden Facit Postage due L11-20 ostämplad, SET tandn 13 (10). Fyra serier med mest god centrering. F 3.540 (Utrop ca € 19 / $22) ostämplad 200
Köp Klicka för foto 4452 Sweden Facit Postage due L11-20 used, SET tandn 13 (10). Tio serier. F 8.000 (Utrop ca € 38 / $43) stämplad 400
Köp Klicka för foto 4453 Sweden Facit Postage due L11-20 used, SET perf 13 (10). Three sets. F 1700 (Utrop ca € 38 / $43) stämplad 400
Köp Klicka för foto 4454 Sweden Facit Postage due L11-20 used, SET tandn 13 (10). Sex serier. F 5.310 (Utrop ca € 28 / $33) stämplad 300
Köp Klicka för foto 4455 Sweden Facit Postage due L11-20 used, SET tandn. 13 (10). Åtta serier. F 7.080 (Utrop ca € 28 / $33) stämplad 300
4456K Sweden Facit Postage due L12, 20 cover, 3×3 öre + 1 kr (not cancelled) as postage due on unpaid cash on delivery cover (address letter?) sent from HAMBURG 26.11 to GÖTEBORG PAK EXP 28.11.1889. Transit KJØBENH. BANEG. (Utrop ca € 28 / $33) på brev 300
4457K Sweden Facit Postage due L13, L14, F45 cover, 2x5+6 öre as postage due on insufficiently prepaid 2.fold cover sent from STOCKHOLM 26.9.1886 to Arboga. Postage due notation "16 öre". (Utrop ca € 94 / $110) på brev 1000
Köp Klicka för foto 4458 Sweden Facit Postage due L14 used, 6 öre gul, tandn. 13. Prakt-/LYX-stämplat GÖTEBORG PAK. EXP. 4.7.1885. Hörnveck och vht. (Utrop ca € 24 / $27) stämplad 250
4459K Sweden Facit Postage due L14, 18 cover, 2×6+2×30 öre as postage due on incoming cover sent from USA to STOCKHOLM ANK A 28.11.1887. Transit PKXP No 2B UTR U 27.11.1887. The origin franking is missing. The stamps with some imperfections. Ex. Anteba 1986 and Nova 1989. (Utrop ca € 38 / $43) på brev 400
Köp Klicka för foto 4460 Sweden Facit Postage due L15 postfrisk, 12 öre röd, tandn 13. 15 stycken. F 4.500 (Utrop ca € 28 / $33) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 4461K Sweden Facit Postage due L16 cover, 20 öre as postage due on incoming insufficiently prepaid cover sent from KJOBENHAVN V NK 6-7FM 9.12 to STOCKHOLM 10.12.1889. Transit K. OMB.1 9.12.89. Folded out and somewhat cut for display. (Utrop ca € 57 / $65) på brev 600
Köp Klicka för foto 4462K Sweden Facit Postage due L16 brevstycke, 2x20 öre on cover (without front) cancelled MALMÖ 17.7.1891. Seal "Königliche Technische Hochschule .. Berlin". (Utrop ca € 14 / $16) brevstycke 150
Köp Klicka för foto 4463 Sweden Facit Postage due L17 ostämplad, 24 öre lilac, perf 13. 20 copies. F 4000 (Utrop ca € 47 / $54) ostämplad 500
Köp Klicka för foto 4464 Sweden Facit Postage due L17 ostämplad, 24 öre lila, tandn. 13. 4-block. F 1150 (Utrop ca € 24 / $27) ostämplad 250
Köp Klicka för foto 4465 Sweden Facit Postage due L17 used, 24 öre lila, tandn 13. 30 stycken. Olika nyanser och några med läsbara stämplar. F 6.750 (Utrop ca € 38 / $43) stämplad 400
Köp Klicka för foto 4466 Sweden Facit Postage due L19 ostämplad, 50 öre brun, tandn. 13, kartongpapper, vilket är sällsynt i ostämplat skick. (Utrop ca € 57 / $65) ostämplad 600
Köp Klicka för foto 4467 Sweden Facit Postage due L19 used, 50 öre brun, tandn. 13, kartongpapper, och del av två märkesbilder. LYX-stämplat KUNGSBACKA 19.2.1881. (Utrop ca € 24 / $27) stämplad 250
Köp Klicka för foto 4468 Sweden Facit Postage due L19 used, 50 öre brown, perf 13. Superb/EXCELLENT cancellation STRENGNÄS 23.11.1884. (Utrop ca € 19 / $22) stämplad 200