9238 objekt hittade, visar sidan 128 av 462

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Klicka för foto 2546 Netherlands Michel 123-33 used, 1923 25th Anniversary of Coronation SET (11). EUR 450 (Utrop ca € 77 / $90) stämplad 800 1300
Klicka för foto 2547K Netherlands Mi 171 C cover, Printed matter air mail cover Schiermonnkoog 5.3.1929. (ICE AIR MAIL!). (Utrop ca € 29 / $34) på brev 300 300
Klicka för foto 2548K Netherlands Michel 402-03 ostämplad, 1942 Dutch Legion souvenir sheet 1-2 (2). (Utrop ca € 29 / $34) ostämplad 300 300
Köp Klicka för foto 2549 Netherlands Michel Proof postfrisk, Around 1970 block of nine. Rare! (Utrop ca € 29 / $34) postfrisk 300
Köp 2550P Netherlands postfrisk/ostämplad/stämplad collection classics–1950s on stockbook leaves. Mostly good quality (300) (Utrop ca € 190 / $220) postfrisk/ostämplad/stämplad 2000
Köp 2551A Netherlands Mostly stämplad. Dupl.collection 1852-1953 incl. also several colonies, e.g. India, Curacao and Suriname. (1400) (Utrop ca € 140 / $170) Mest stämplad 1500
2552A Netherlands Used. Collection 1852–1990s incl duplicates containing some better early issues, Mi 243-66 and also some colonies. (>2000) (Utrop ca € 96 / $110) stämplad 1000 1000
Köp Klicka för foto 2553 Netherlands ostämplad 1891–1950. All different, e.g. Mi 36, 103-04, 131, 149, A186, 207-12, 228, 243, 275, 280, 286, 300. Mostly good quality Mi € 755 (43) (Utrop ca € 77 / $90) ostämplad 800
Köp Klicka för foto 2554 Netherlands Used 1852–1894 All different, e.g. Mi 1-2, 10, 14, 16B, 28, 44. Mostly good quality Mi € 500 (19) (Utrop ca € 48 / $56) stämplad 500
Klicka för foto 2555 Netherlands Used 1852–1927 All different, e.g. Mi 2, 28, 43-44, 47, 88-89, 134-35. Mostly good quality Mi € 517 (36) (Utrop ca € 48 / $56) stämplad 500 500
Klicka för foto 2556 Netherlands Used 1872–1950 All different, e.g. Mi 47, 212, 233-35, 244, 249-52, 256, 265, 271, 455-56. Mostly good quality Mi € 505 (38) (Utrop ca € 48 / $56) stämplad 500 500
Köp Klicka för foto 2557 Netherlands ostämplad 1919–56 All different, e.g. Mi 96, 212, 535, 537, 558-62, 597-600. Mostly good quality Mi € 445 (44) (Utrop ca € 48 / $56) ostämplad 500
2558A Netherlands postfrisk/ostämplad/stämplad. Collection 1852-1965 in Leuchtturm album with slip cases, early part used. (650) (Utrop ca € 48 / $56) postfrisk/ostämplad/stämplad 500 500
2559 Utgår
Köp 2560K New Zealand postfrisk accumulation 1960's-1980's in glassine envelopes. Mostly complete sets and souvenir sheets in varying quantities, useful spread and high NZD face value. Fine quality (800-1000) (Utrop ca € 48 / $56) postfrisk 500
Köp Klicka för foto 2561P New Zealand postfrisk lot. 235 sets of the Mi 822-25 Rivers set (in sheets and part sheets). FACE VALUE NZD 388 or about SEK 2400. Low reserve. (Utrop ca € 48 / $56) postfrisk 500
2562A New Zealand postfrisk/ostämplad/stämplad. Album with dupl. 1855-1990 incl. some better early issues and few Official stamps etc. (700) (Utrop ca € 48 / $56) postfrisk/ostämplad/stämplad 500 500
Köp Klicka för foto 2563K Nigeria , Scandinavian Missionary Flight, reg air cover Lagos 1946 to Stockholm. (Utrop ca € 29 / $34) på brev 300
Köp 2564A Nigeria postfrisk collection 1960.83 in Leuchtturm album with stamp mounts. Almost complete. Incl. pages for 1984-89. (Utrop ca € 58 / $67) postfrisk 600
2565K North Korea Cover lot. with eight R-covers to Sweden 1955 and one postcard 15.5.1955 also to Sweden. (9) (Utrop ca € 48 / $56) på brev 500 4500