9238 objekt hittade, visar sidan 126 av 462

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Klicka för foto 2506K Latvia Michel 223-24 postfrisk, 1933 Latvia - Gambia line overprint imperf. in block of eight. EUR 5600 (Utrop ca € 29 / $34) postfrisk 300 400
2507A Latvia Mostly postfrisk 1991–97 in stockbook. Much duplicates. Good quality (250) (Utrop ca € 58 / $67) Mest postfrisk 600
Köp 2508A Libya postfrisk collection 1957–79 in Leuchtturm album with stamp mounts. Almost complete. (partially home made mounts). (Utrop ca € 140 / $170) postfrisk 1500
Köp Klicka för foto 2509 Liechtenstein Michel 82-85 ostämplad, 1928 King Johann II, 10-60Rp. EUR 170 (Utrop ca € 38 / $45) ostämplad 400
Klicka för foto 2510K Liechtenstein Mi 114-15 cover, 1931 Graf Zeppelin SET (2). on Zeppelin flight cover Vaduz - Lausanne 10.6.31. (Utrop ca € 48 / $56) på brev 500 500
Köp Klicka för foto 2511 Liechtenstein Michel 122-24 postfrisk, 1933 80th birthday of Franz I SET (3) in blocks of four. EUR 1000 (Utrop ca € 77 / $90) postfrisk 800
Köp Klicka för foto 2512 Liechtenstein Michel 289-300 postfrisk, 1951 Different designs SET (12). EUR 190 (Utrop ca € 38 / $45) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 2513 Liechtenstein Michel 306-08 postfrisk, 1952 Paintings III SET (3). EUR 150 (Utrop ca € 38 / $45) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 2514P Liechtenstein Michel 309 postfrisk, 1952 Vaduz Castle 5 Fr green in blocks of four with corner margins. Very nice item! EUR 1120 (Utrop ca € 96 / $110) postfrisk 1000
2515P Liechtenstein postfrisk accumulation 1960's-1980's§ in about 60 large glassine envelopes. Different complete sets in quantieties often from 4-5 to around 10 of each and occationally more. Also Mi 12-55, 10 sets (EUR 200). high cat.value! Fine quality (Utrop ca € 77 / $90) postfrisk 800
Köp Klicka för foto 2516 Liechtenstein Used 1912–60. All different, e.g. Mi 2y, 3x, 14-16, 46B, 55, 72-74, 169, 322-25, 336, 345, 401. Mostly good quality Mi € 629 (43) (Utrop ca € 58 / $67) stämplad 600
Köp 2517A Liechtenstein postfrisk/ostämplad/stämplad 1917–95 in stockbook. Mostly good quality (300) (Utrop ca € 48 / $56) postfrisk/ostämplad/stämplad 500
Köp Klicka för foto 2518 Luxembourg Michel 1 ostämplad utan gummi, 1852 Wilhelm III 10 c black, no gum. EUR 2600 (Utrop ca € 310 / $360) ostämplad utan gummi 3200
Köp Klicka för foto 2519 Luxembourg Michel 25 ostämplad, 1872 Coat-of-Arms 1 Fr / 37½ c yellow-brown rouletted. EUR 1100 (Utrop ca € 150 / $180) ostämplad 1600
Köp Klicka för foto 2520 Luxembourg Michel 32a ostämplad, 1876 Coat-of-Arms 12½ c lilac-rose perf 13. EUR 750 (Utrop ca € 130 / $150) ostämplad 1300
Klicka för foto 2521 Luxembourg Michel Official 4 I used, 1875 Coat-of-Arms 12½ c rose overprint 25 mm. EUR 750 (Utrop ca € 130 / $150) stämplad 1300 1300
Köp 2522BA Luxembourg postfrisk accumulation 1930's-1980's infew hundred large glassine envelopes. Mainly complete sets in quantites of manily 10-30 of each. E.g some older better ones. High catalogue value! . Fine quality (Utrop ca € 290 / $340) postfrisk 3000
Köp Klicka för foto 2523A Luxembourg postfrisk/ostämplad/stämplad. Dupl. collection 1852-1998 in two albums incl. many better and medium priced singles and sets. High value. (2000) (Utrop ca € 240 / $280) postfrisk/ostämplad/stämplad 2500
2524A Luxembourg Used. Collection 1852–approx 2000 incl some better early issues and e.g. Mi 208-17, 252-56, 282-95, and 336-38 etc. (1000) (Utrop ca € 96 / $110) stämplad 1000
Klicka för foto 2525P Macau Michel 111, A129 cover, 1902 Luis I stamps surcharged 6A on 200R on Carlos I and 3 A black/violet as halved stamps on registered cover to Germany. (Utrop ca € 29 / $34) på brev 300 460