3045 objekt hittade, visar sidan 105 av 153

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 2082 Canada Michel 91 used, 1908 A>rrival to Quebec 20 cent brown. EUR 140 (Utrop ca € 29 / $33) stämplad 300
2083 Utgår
Köp Klicka för foto 2084 Canada Michel 134-38 used, 1928 Landscapes SET (5). EUR 190 (Utrop ca € 39 / $44) stämplad 400
Köp Klicka för foto 2085 Canada Michel 155 ostämplad, 1930 Different designs $1 olive-green. Good centering. EUR 180 (Utrop ca € 39 / $44) ostämplad 400
2086P Canada Used. Collection 1868-1987 on leaves incl. some better early issues and e.g. cpl main numbers Mi77-240 etc. (1000) (Utrop ca € 150 / $160) stämplad 1500
2087A Canada Used accumulation. One-volume accumulation of several hundred QV small queens displayed on stock pages, including perforation varieties identified, fancy cancels, denominations to 10c including an attractive album page of dozens of high quality used 8c shades, etc, please inspect. (Utrop ca € 68 / $77) stämplad 700 700
Köp Klicka för foto 2088 Canada postfrisk/ostämplad 1868-1946. All different, e.g. Mi 92bE (postfrisk), 93aC(postfrisk), 128D, 150, 170, 173, 230(postfrisk), 235-40, . Mostly good quality Mi € 576 (41) (Utrop ca € 58 / $66) postfrisk/ostämplad 600
Köp 2089A Canada Mostly stämplad collection 1868–2005 in Schaubek album without stamp mounts. Many modern sets. Mostly good quality (1000) (Utrop ca € 58 / $66) Mest stämplad 600
Köp 2090A Canada Mostly stämplad collection 1869-1990 in Schaubek album. Many sets. Mostly good quality (800) (Utrop ca € 58 / $66) Mest stämplad 600
Köp 2091EA Canada Mostly stämplad Classic-modern. 4 reminder collections. Mostly good quality (Appr 1500) (Utrop ca € 58 / $66) Mest stämplad 600
Köp Klicka för foto 2092 Canada Used 1859-1897. All different, e.g. Mi 10, 20, 23-24, 31, 36-37, 42. Mostly good quality Mi € 516 (15) (Utrop ca € 49 / $55) stämplad 500
Köp Klicka för foto 2093 Canada Used 1859-1911. All different, e.g. Mi 31, 59, 68, 71-72, 81, 87-88. Mostly good quality Mi € 502 (23) (Utrop ca € 49 / $55) stämplad 500
Köp Klicka för foto 2094 Canada Used 1859-1927. All different, e.g. Mi 71, 81, 91, 87-88, 126. Mostly good quality Mi € 523 (31) (Utrop ca € 49 / $55) stämplad 500
Köp Klicka för foto 2095 Canada Used 1859-1935. All different, e.g. Mi 88, 130, 135-37, 154-55, . Mostly good quality Mi € 508 (39) (Utrop ca € 49 / $55) stämplad 500
Köp Klicka för foto 2096 Canada ostämplad 1868-1932. All different, e.g. Mi 16, 25, 38, 46(thin), 69ostämplad utan gummi, 79, 170. Mostly good quality (15) (Utrop ca € 49 / $55) ostämplad 500
Köp Klicka för foto 2097K Canada postfrisk/ostämplad. Small better lot, some high values. (Utrop ca € 49 / $55) postfrisk/ostämplad 500
2098 Utgår
2099A Canada postfrisk/ostämplad/stämplad collection 1859–2002 in stockbook. Good old part. Please see scans at www.philea.se. (Canada 900+Newfoundland 46) (Utrop ca € 49 / $55) postfrisk/ostämplad/stämplad 500
2100P Central Lithuania postfrisk/ostämplad/stämplad collection 1920-21 on visir leaves. Mostly fine quality (110) (Utrop ca € 49 / $55) postfrisk/ostämplad/stämplad 500
2101P Ceylon Mostly stämplad collection classics–1970s on visir leaves. Somewhat mixed quality (330) (Utrop ca € 78 / $88) Mest stämplad 800 800