3045 objekt hittade, visar sidan 100 av 153

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 1982 Austria Michel 246 IA used, 1919 Overprint on Coat-of-Arms 10Kr violet perf 12½. EUR 280 (Utrop ca € 49 / $55) stämplad 500
Klicka för foto 1983 Austria Michel 468-87 used, 1925 Air Mail SET (20). EUR 250 (Utrop ca € 49 / $55) stämplad 500 500
Klicka för foto 1984 Austria Michel 512-17 used, 1930 Wilhelm Miklas SET (6). EUR 160 (Utrop ca € 39 / $44) stämplad 400 400
Köp Klicka för foto 1985 Austria Michel 524-29 used, 1931 Poets SET (6). EUR 270 (Utrop ca € 49 / $55) stämplad 500
Köp Klicka för foto 1986 Austria Michel 545-50 used, 1932 Painters SET (6). EUR 380 (Utrop ca € 78 / $88) stämplad 800
Köp Klicka för foto 1987 Austria Michel 557-62 used, 1933 Catholic Congress SET (6). EUR 280 (Utrop ca € 58 / $66) stämplad 600
Köp 1988 Austria Michel 561-64 postfrisk, F.I.S. 1933. (Utrop ca € 78 / $88) postfrisk 800
Klicka för foto 1989 Austria Michel 591-96 used, 1934 Famous Contractors SET (6). EUR 150 (Utrop ca € 39 / $44) stämplad 400 440
Klicka för foto 1990 Austria Michel 598-612 postfrisk, 1935 Aeroplanes over Landscapes SET (15). EUR 190 (Utrop ca € 39 / $44) postfrisk 400 400
Köp Klicka för foto 1991 Austria Michel 617-22 used, 1935 Charity SET (6). EUR 130 (Utrop ca € 29 / $33) stämplad 300
Köp Klicka för foto 1992 Austria Michel 623-26 postfrisk, 1936 Alpine Champ. SET (4). EUR 180 (Utrop ca € 29 / $33) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 1993 Austria Michel 623-26 used, 1936 Alpine Champ. SET (4). EUR 140 (Utrop ca € 29 / $33) stämplad 300
Köp Klicka för foto 1994 Austria Michel 693-96 II ostämplad, 1945 Overprint on Hitler SET Type 1 with 16¼ mm overprint (4). EUR 275 (Utrop ca € 49 / $55) ostämplad 500
Klicka för foto 1995 Austria Michel 893-926 postfrisk, 1948 Folk costumes SET (34). EUR 360 (Utrop ca € 39 / $44) postfrisk 400 550
Köp Klicka för foto 1996 Austria Michel 984-87 postfrisk, 1953 Birds SET (4) in margin pairs . EUR 700 (Utrop ca € 68 / $77) postfrisk 700
Köp Klicka för foto 1997 Austria Michel 984-87 used, 1953 Birds SET (4) except 1 shilling. EUR 280 (Utrop ca € 58 / $66) stämplad 600
Köp Klicka för foto 1998 Austria Michel Postage due 1-9 used, 1894 Numeral SET (9). EUR 110 (Utrop ca € 29 / $33) stämplad 300
Köp Klicka för foto 1999 Austria Michel Postage due 118-31 used, 1922 Numeral SET (14). EUR 130 (Utrop ca € 29 / $33) stämplad 300
Köp Klicka för foto 2000 Austria Michel Postage due 132-58 ostämplad, 1925 Numeral SET (27). Many of the stamps are postfrisk. EUR 375 (Utrop ca € 68 / $77) ostämplad 700
2001K Austria FDC, Mi 984-87 Birds , FDC to Sweden 29.9.54. (Utrop ca € 78 / $88) på brev 800 1100