3176 lots found, showing page 43 of 159

845A Sverige mint never hinged/mint/used. Insticksbok med dubbletter, Vapentyp–ca 1950 inkl. BC-/CB-par t.ex. tre st BC-/CB-par av F 273, även lite utländskt. (Reserve approx. € 100 / $130) 1000 1900
846 Transferred to upcoming auction
847 Transferred to upcoming auction
848 Transferred to upcoming auction
849A Sverige mint never hinged/mint/used. Samling Vapen–1969 i DAVO-album med bl.a. flera 1924 års, tjänste, etc. Mest bra kval. (1000) (Reserve approx. € 71 / $88) 700 700
850A Sverige mint never hinged/used samling/parti Ringtyp–2010 i insticksbok. Även en del äldre brev och vykort samt en del häften. Mest god kval. (3000) (Reserve approx. € 71 / $88) 700 700
851 Transferred to upcoming auction
852P Sverige mint never hinged/mint/used. Samling brevmärken från Frimärksutställningar 1896–52, HV. (Reserve approx. € 51 / $63) 500 1200
853A Sverige mint never hinged/used samling 1960–79 i två Safealbum med fickor. Synbart komplett både postfriskt och stämplat. Lågt utrop. Bra kval. (Reserve approx. € 51 / $63) 500 500
854A Sverige mint never hinged/mint/used. Stämplad samling 1969–79 i visiralbum. Diversealbum mint never hinged/mint Lilla riksvapnet–modernt. Verbisalbum mint never hinged/mint Ringtyp–1959. FDC 1936–67. (Reserve approx. € 51 / $63) 500 500
855 Transferred to upcoming auction
856A Sverige mint never hinged/mint/used. Samlingar 1858–1961 i Viking- samt 1858–1982 i Facitalbum inkl. en del moderna mint never hinged häften och block. (Reserve approx. € 51 / $63) 500 750
857A Sverige mint never hinged/mint/used. Album med ca 100 mint never hinged Ewerts provtryck huvudsak i strip samt ca 120 Lokalpostmärken mest 1940-tal inkl. en del bättre. (Reserve approx. € 51 / $63) 500 500
858A Sverige mint never hinged/mint/used. Samling Vapen–1948 med bl.a. flera 1924 års, tjänste och lösen, etc. Ngt blandad kval. (Reserve approx. € 51 / $63) 500 500
Click for photo 859A Sverige mint never hinged/mint/used lot i insticksbok med huvudsakligen stämplade märken från 1900-talet, många med vackra–prakt-stämplar. Även några försändelser, bl.a. förfilateli och sedlar. (Reserve approx. € 51 / $63) 500 2500
860 Transferred to upcoming auction
861K Sverige Stämpelmärken samling. LOKALA LÖSENMÄRKEN i många olika valörer från ett flertal städer. Även typolikheter och färgnyanser. Mycket bra kval. (108) (Reserve approx. € 120 / $150) 1200 1600
(8 photos)
862A Sverige Lokalpost lot. STOCKHOLMSPOST helark av 4, 7, 10 öre och 20 öre samt dito av de tre lågvalörerna där 4 och 7 öre endast har lodrät perf, 10 öre är operf och ett 7 öres ogummerat makulaturark med partiellt spegeltryck. Dessutom ett tjugotal lösa lokalpostmärken 2:a–4:e perioden och några brev. (Reserve approx. € 51 / $63) 500 650
(7 photos)
863A Sverige Brevmärken samling 1906–1977. BARNENS DAG: vykort 1906, 15 olika märken och ett häfte 1915–1949, helark 1944, allt mint never hinged. 26 minnespoststämplade försändelser, varav flera med brevmärke. Ett vykortshäfte och tre olika biljetter ingår också. Bra kval. (Reserve approx. € 51 / $63) 500 500
Buy 864L Sverige Fräscht och välordnat lager 1941–1966. Facit 256375:- enligt bifogad förteckning (nominal = 9097:-). Lämpligt till Traderabutik! Mest bra kval. (2178) (Reserve approx. € 1525 / $1875) 15000