3176 lots found, showing page 34 of 159

Click for photo 664P Sverige mint never hinged/mint/mint without gum. Dubblettpost på 13 visirbladssidor, Ringtyp–1950-talet, bl.a. BC-/CB-par. (Reserve approx. € 51 / $63) 500 500
665P Sverige mint never hinged lot 1920–70-talen med huvudsakligen femstrip, bl.a. Tre Kronor kpl, dessutom bl.a. 15 ex av 1,75 kr Tre Kronor samt 40 öre Sjöpost 48 ex i fyrstrip. Högt katalogvärde. (Reserve approx. € 51 / $63) 500 950
666A Sverige mint never hinged. Större dubblettlager på 28 överfyllda visirblad Tre Kronor–1969. Mycket högvalörer och par. Även fem sidor kompletta serier 1946–69. Högt värde, mycket blygsamt utrop. (Reserve approx. € 51 / $63) 500 750
667A Sverige mint never hinged/mint samling Medaljong–1971 i album. Egenmonterade fickor, komplett från 1943 och i huvudsak mint never hinged. Även kompletta serier Kongress/Förening ostämplade med fastsättarspår. Inga par. (Reserve approx. € 51 / $63) 500 1300
668A Sverige mint never hinged/mint samling/parti 1858–1955 i Visiralbum med fickor. Bl.a. en del Kongressen/Jubileet. De äldsta märken utan gummi. Mest bra kval. (>1000) (Reserve approx. € 51 / $63) 500 1100
669P Sverige mint never hinged. Post med Postens skolmärken, otryckt arkbit, provmärkesark från invigningen av PFA:s nya tryckpress, Hjälmprydnader med varianten "1C" och ett "paket" med fyra häften Snöleopard, (24 st Brev-märken). (Reserve approx. € 30 / $38) 300 350
670 Transferred to upcoming auction
Buy 671L Sverige Fräscht och välordnat lager häften 1980–1993. Nominal 31591:- enligt bifogad förteckning (Facitvärdet= 176681:-). Lämpligt till Traderabutik! Mest bra kval. (1795) (Reserve approx. € 1525 / $1875) 15000
672EB Sverige Låda häften, serier, block 1970–tidigt 2000-tal. Bunt årssatser märken och häften 1981–91. Nom. drygt 15000. (Reserve approx. € 450 / $570) 4500 6800
673A Sverige Samling 1980–2017 i tre visiralbum. Nom. 13000. (Reserve approx. € 400 / $500) 4000 7400
674SI Sverige Parti 1940– i kartong. Mest lite äldre häften, bl.a. många automathäften. Frankeringsvärde > 9000 kr. Mest god kval. (Reserve approx. € 300 / $380) 3000 3400
675A Sverige Samling 1985–2007 i två pärmar. Nom ca 9000. (Reserve approx. € 300 / $380) 3000 4300
676FC Sverige Häften 1984–90. Nom ca 9000. (Reserve approx. € 300 / $380) 3000 3700
677FC Sverige Häften 1991–2001. Nom ca 7850. (Reserve approx. € 260 / $330) 2600 3300
678A Sverige Samling 1994–2011 i Leuchtturmalbum med kassett. Nom ca 7450. (Reserve approx. € 250 / $310) 2500 3530
679EA Sverige Lot 1990–2012. 1996–2008 i Leuchtturmalbum med fickor. Nom. 8600. (Reserve approx. € 250 / $310) 2500 4500
680L Sverige Samling märken, häften och FDC 1948–95 i 13 pärmar. Nom för mint never hinged ca 7150. Cirka 30 kg. (Reserve approx. € 240 / $300) 2400 3000
681A Sverige Album med 1500 ex Sverige-Brev 2014–2016 utan gummering mint without gum. (Reserve approx. € 220 / $280) 2200 4700
682L Sverige Samling mint never hinged och stpl parallellt 1980–92 i fem pärmar inkl. flera häften. Nom för mint never hinged ca 4700 inkl. 220 rabattmärken 1981–90. Cirka 12 kg. (Reserve approx. € 220 / $280) 2200 3100
683A Sverige Postens samlarblad 2007–17. Nom. drygt 6600. (Reserve approx. € 200 / $250) 2000 4000