3176 lots found, showing page 44 of 159

Buy 865L Sverige Fräscht och välordnat lager 1966–1971. Facit 173.098:- enligt bifogad förteckning, bl.a. sex st Svanar (nominal = 13218:-). Lämpligt till Traderabutik! Mest bra kval. (2438) (Reserve approx. € 1000 / $1175) 10000
Buy 866L Sverige Fräscht och välordnat lager 1972–1979. Facit 120348:- enligt bifogad förteckning (nominal = 14843:-). Lämpligt till Traderabutik! Mest bra kval. (2191) (Reserve approx. € 900 / $1050) 9000
Buy 867FC Sverige Låda med äldre häften 1918–71 inkl. flera bättre, originalpack Folkskolan samt även några rullar. F ca 70000. (Reserve approx. € 500 / $590) 5000
Buy 868A Sverige Vackert monterad samling 1941–63 inkl. många med mark. F ca 41000. (180) (Reserve approx. € 400 / $470) 4000
869ME Sverige Samling 1940–92 i tre fina röda Leuchtturm häftespärmar. Bl.a. ingår H53, 55, 57, 59, 211, 212A+B, intressanta typer av Gustaf VI Adolf, m.m. Facit över 60000:- (markeringar oräknat). God kval. (440) (Reserve approx. € 450 / $530) 4500 4900
870A Sverige Samling 1940–90-tal i två fina album. Bl.a. H57, H211, H212, olika omslagstyper, m.m. F ca 30000:- då är inte markeringar medräknade. Bra nominalvärde! (365) (Reserve approx. € 350 / $410) 3500 3500
Buy 871A Sverige Vackert monterad samling 1968–70, bl.a. tre ex vardera av H211 och 212, mycket mark. (Reserve approx. € 300 / $350) 3000
Buy 872A Sverige Samling 1918-1983. Samling HA och Häften (inkl dubletter) i två insticksböcker. Fem rabatthäften ingår. F 15400:- (1988) e inl. "cyls och kn ej räknade". Räknat på nominal efter 1967 c:a 600:-. (Reserve approx. € 250 / $290) 2500
Buy 873FE Sverige Ask med häften och block 1960–70-tal inkl. 100 Bilhistoria och 150 Rokoko. Nom ca 5570. (Reserve approx. € 180 / $210) 1800
874A Sverige Samling 1940–70-tal. Många bra ingår t.ex. Bibeln, Birgitta, Scheele, Bildsten, Svanar, m.fl. Facit drygt 30000:-. Lågt startpris! (250) (Reserve approx. € 150 / $180) 1500 1500
Buy 875A Sverige Vackert monterad samling 1964–67 inkl. mycket markeringar. F ca 11000. (125) (Reserve approx. € 150 / $180) 1500
876A Sverige Samling ca 180 ex HA1–26. Bl.a. HA1R+O, HA5+6 kpl, en del mark, etc. (Reserve approx. € 100 / $120) 1000 1000
877EC Sverige Låda med ca 850 automathäften inkl. många bättre. (Reserve approx. € 100 / $120) 1000 1000
Click for photo 878 Sverige H99B2 två st, H212B fyra st varav två st med RT och H329 sex st. (Reserve approx. € 80 / $94) 800 1200
879A Sverige Pärm med dubbletter 1969–76, nom ca 1600. (Reserve approx. € 50 / $59) 500 500
880A Sverige Orter A–Ö på 32 visirblad, i huvudsak Oscar II, gott om AM-prakt. Bl.a. Arnemark, Bergnäsudden, Bergsholmen, Blåningsmåla, Engebsácken, Fosieby, Gunnarsjö, Kungstorp, Lögdeå, Sundom (två ex), Ölands Skogsby, värde Postal orter från 25.- och uppåt drygt 22.000.-. (Reserve approx. € 400 / $470) 4000 6200
881A Sverige Två st tjocka visiralbum Ringtyp m.ph.–2000-tal,. Mycket stor mängd AB–lyxstämplar. Samt ett album häftesblock, m.m. Mycket högt värde. Cirka 15 kg. (några 1000) (Reserve approx. € 150 / $180) 1500 2500
Click for photo 882A Sverige Samling/parti 1890–1955 i Visiralbum med fickor. 30 visirblad Oscar II (och lite Medaljong) med ortstämplar A–Ö, många väldigt fina. Därutöver 30 visirblad med märken med PKP-, PKXP- och PLK-stämplar, allt från läsbara till prakt. Mest god kval. (Hundratals) (Reserve approx. € 150 / $180) 1500 2200
883A Sverige Parti 1920–1940 i Visiralbum med fickor. Ortstämplar (postorter T–Ö) på lösa frimärken, frimärken på klipp och hela försändelser (bl.a. en fin stp Krokslätt – O-län på vykort). Ett antal praktstämplar finns också. Ngt blandad kval. (Hundratals) (Reserve approx. € 150 / $180) 1500 3400
884A Sverige Parti 1920–1940 i Visiralbum med fickor. Ortstämplar (postorter A–K) på lösa frimärken, på frimärken på klipp och på försändelser. En hel del praktstämplar har hittats. Ngt blandad kval. (Hundratals) (Reserve approx. € 150 / $180) 1500 3500