4983 lots found, showing page 195 of 250

Click for photo 8881K Sweden Cancellations collection C-LÄN. Läsbara-prakt-/LYX-stämplar på Ringtyp ph, de flesta olika sett ur kombinationen ort/stämpeltyp/märke. Somewhat mixed quality. (53) (Reserve approx. € 100 / $130) 1000 1000
Buy Click for photo 8882K Sweden Cancellations collection ESKILSTUNA. Läsbara-prakt-/LYX-stämplar på Ringtyp, de flesta olika sett ur kombinationen ort/stämpeltyp/märke, inkl. elva st tn. 14. Somewhat mixed quality. (40) (Reserve approx. € 71 / $88) 700
8883P Sweden Cancellations collection D-LÄN. Läsbara-prakt-/LYX-stämplar på Ringtyp ph, de flesta olika sett ur kombinationen ort/stämpeltyp/märke. Även 17 lösen och 4 tjänstemärken. Bl.a. EKENSHOLM och HÅLLSVIKEN. Somewhat mixed quality. (212) (Reserve approx. € 350 / $440) 3500
8884K Sweden Cancellations collection D-LÄN. Läsbara-prakt-/LYX-stämplar på Ringtyp tn. 14, de flesta olika sett ur kombinationen ort/stämpeltyp/märke, inkl. två st F 27. Bl.a. NÄS (ktt). Somewhat mixed quality. (84) (Reserve approx. € 180 / $230) 1800
8885K Sweden Cancellations collection E-LÄN. Läsbara-prakt-/LYX-stämplar på Ringtyp, de flesta olika sett ur kombinationen ort/stämpeltyp/märke, inkl. ett 40-tal tn. 14, varav 2×F 27. Även två tjänstemärken. Somewhat mixed quality. (80) (Reserve approx. € 120 / $150) 1200
Buy Click for photo 8886K Sweden Cancellations collection E-LÄN. Läsbara-prakt-/LYX-stämplar på Ringtyp tn. 13, de flesta olika sett ur kombinationen ort/stämpeltyp/märke. Även två tjänstemärken. Somewhat mixed quality. (62) (Reserve approx. € 100 / $130) 1000
8887K Sweden Cancellations collection F-LÄN. Läsbara-prakt-/LYX-stämplar på Ringtyp tn. 14 och 13, de flesta olika sett ur kombinationen ort/stämpeltyp/märke, inkl. 25 st tn. 14, varav en F 27. Somewhat mixed quality. (87) (Reserve approx. € 150 / $190) 1500
8888K Sweden Cancellations collection K-LÄN. Läsbara-prakt-/LYX-stämplar på Ringtyp, de flesta olika sett ur kombinationen ort/stämpeltyp/märke, inkl. 13 st tn. 14, varav en F 27. Bl.a. HOFMANSBYGD och HOLJE. Somewhat mixed quality. (55) (Reserve approx. € 100 / $130) 1000
8889K Sweden Cancellations collection I & K-LÄN. Läsbara-prakt-/LYX-stämplar på Ringtyp, de flesta olika sett ur kombinationen ort/stämpeltyp/märke, inkl. tolv st tn. 14, varav en F 27. Även sex st tjänste. Somewhat mixed quality. (62) (Reserve approx. € 100 / $130) 1000
8890K Sweden Cancellations collection L-LÄN. Läsbara-prakt-/LYX-stämplar på Ringtyp, de flesta olika sett ur kombinationen ort/stämpeltyp/märke, inkl. sju st tn. 14. Somewhat mixed quality. (94) (Reserve approx. € 150 / $190) 1500
8891K Sweden Cancellations collection M-LÄN. Läsbara-prakt-/LYX-stämplar på Ringtyp tn. 13 och mph, de flesta olika sett ur kombinationen ort/stämpeltyp/märke. Bl.a. LÖBERÖD (två st), INGELSTRÄDE och TROLLENÄS. Även två st tjänste. Somewhat mixed quality. (96) (Reserve approx. € 150 / $190) 1500
8892K Sweden Cancellations collection M-LÄN. Läsbara-prakt-/LYX-stämplar på Ringtyp, de flesta olika sett ur kombinationen ort/stämpeltyp/märke, inkl. ett 40-tal tn. 14, bl.a. en F 27. Även två tjänste. Somewhat mixed quality. (73) (Reserve approx. € 100 / $130) 1000
8893K Sweden Cancellations collection N-LÄN. Läsbara-prakt-/LYX-stämplar på Ringtyp, de flesta olika sett ur kombinationen ort/stämpeltyp/märke, inkl. 14 st tn. 14, varav en st F 27. Bl.a. BÖSSGÅRD. Även ett tjänste. Somewhat mixed quality. (52) (Reserve approx. € 100 / $130) 1000
8894K Sweden Cancellations collection O-LÄN. Läsbara-prakt-/LYX-stämplar på Ringtyp, de flesta olika sett ur kombinationen ort/stämpeltyp/märke, inkl. 23 st tn. 14. Bl.a. LYSE. Somewhat mixed quality. (118) (Reserve approx. € 150 / $190) 1500
8895K Sweden Cancellations collection P-LÄN. Läsbara-prakt-/LYX-stämplar på Ringtyp, de flesta olika sett ur kombinationen ort/stämpeltyp/märke, inkl. 21 st tn. 14, varav en st F 27. Bl.a. färgad UPPHÄRAD. Somewhat mixed quality. (53) (Reserve approx. € 100 / $130) 1000
8896K Sweden Cancellations collection P-LÄN. Läsbara-prakt-/LYX-stämplar på Ringtyp ph, de flesta olika sett ur kombinationen ort/stämpeltyp/märke. Somewhat mixed quality. (66) (Reserve approx. € 100 / $130) 1000
8897K Sweden Cancellations collection R-LÄN. Läsbara-prakt-/LYX-stämplar på Ringtyp, de flesta olika sett ur kombinationen ort/stämpeltyp/märke, inkl. 37 st tn. 14. Bl.a. KINNEVED. Även fyra st tjänste. Somewhat mixed quality. (99) (Reserve approx. € 170 / $210) 1700
8898K Sweden Cancellations collection R-LÄN. Läsbara-prakt-/LYX-stämplar på Ringtyp ph, de flesta olika sett ur kombinationen ort/stämpeltyp/märke. Bl.a. färgad MÖLLTORP. Somewhat mixed quality. (85) (Reserve approx. € 150 / $190) 1500
8899K Sweden Cancellations collection S-LÄN. Läsbara-prakt-/LYX-stämplar på Ringtyp, de flesta olika sett ur kombinationen ort/stämpeltyp/märke, inkl. 31 st tn. 14. Även ett tjänste. Somewhat mixed quality. (75) (Reserve approx. € 120 / $150) 1200
8900K Sweden Cancellations collection T-LÄN. Läsbara-prakt-/LYX-stämplar på Ringtyp, de flesta olika sett ur kombinationen ort/stämpeltyp/märke, inkl. 37 st tn. 14, varav en F 18 och en F 23. Bl.a. STÄLLBERG. Även ett tjänste. Somewhat mixed quality. (95) (Reserve approx. € 170 / $210) 1700