3176 lots found, showing page 23 of 159

Buy Click for photo 443 Sverige Facit 320CB eller Scott 293 stpl, 1939 Berzelius 10 öre violett, par 4+3. Bred marginal. F 2200 (Reserve approx. € 30 / $35) used 300
Buy Click for photo 444 Sverige Facit 320CB eller Scott 293 brevstycke, 1939 Berzelius 10 öre violett CB + B på brevstycke. F 2375 (Reserve approx. € 30 / $35) on piece 300
Buy Click for photo 445 Sverige Facit 321BC/CB/BB mint never hinged, 1939 Linné 15 öre brun, par 3+4 och 4+3 och 3+3. Breda marginaler, BC dock med tvivelaktig marginal. (Reserve approx. € 40 / $47) mint never hinged 400
Click for photo 446 Sverige Facit 321CB/BB mint never hinged, 1939 Linné 15 öre brun, par 3+4 x 2, och 3+3. Breda marginaler. F 3820 (Reserve approx. € 30 / $35) mint never hinged 300 300
Buy Click for photo 447 Sverige Facit 322, 323 mint never hinged, 1939 Kungliga Vetenskapsakademien 200 år 30 och 50 öre i varsitt postfriskt femstrip. F 2700 (Reserve approx. € 30 / $35) mint never hinged 300
Buy Click for photo 448 Sverige Facit 329 mint never hinged, 1941 Bibelminnet 90 öre ljusblå i 44-strip. F 15400 (Reserve approx. € 60 / $71) mint never hinged 600
Click for photo 449 Sverige Facit 331 stpl, 1941 Skansen 60 öre rödlila. LYX. FRISTAD 11.8.41. (Reserve approx. € 30 / $35) used 300 310
Buy Click for photo 450 Sverige Facit 332BC/CB stpl, 1941 Stockholms slott 5 Kr blå, par 3+4 och 4+3. Breda marginaler. F 3200 (Reserve approx. € 40 / $47) used 400
Click for photo 451 Sverige Facit 332C mint never hinged, 1941 Stockholms slott 5 Kr blå, fyrsid tn. i vackert postfriskt fyrblock. F 2600 (Reserve approx. € 30 / $35) mint never hinged 300 300
Buy Click for photo 452 Sverige Facit 332CB mint never hinged, 1941 Stockholms slott 5 Kr par 4+3. Bred marginal. F 3300 (Reserve approx. € 80 / $94) mint never hinged 800
Buy Click for photo 453 Sverige Facit 332CB mint never hinged, 1941 Stockholms slott 5 Kr par 4+3. Bred marginal. F 3300 (Reserve approx. € 70 / $82) mint never hinged 700
Buy Click for photo 454 Sverige Facit 336 mint never hinged, 1941 S:ta Birgitta 120 öre rosalila, tio st mycket fina postfriska ex. F 5300 (Reserve approx. € 30 / $35) mint never hinged 300
Click for photo 455K Sverige Facit 337C mint never hinged, 1942 Flygande Svanar 20 Kr blå, fyrsidig tandning, i tioblock med arkmarginal uppe och på sidorna. F 12000 (Reserve approx. € 100 / $120) mint never hinged 1000 1300
Buy Click for photo 456 Sverige Facit 337C mint never hinged, 1942 Flygande Svanar 20 Kr blå, fyrsid. Två ex på A3- resp. A4-papper. F 2400 (Reserve approx. € 50 / $59) mint never hinged 500
Click for photo 457 Sverige Facit 348 stpl, 1943 Skytterörelsen 50 år 90 öre blå. LYX-exemplar ALLGUNNEN 14.11.43! (Reserve approx. € 30 / $35) used 300 460
Click for photo 458 Sverige Facit 360 mint never hinged, 1945 Pressen 60 öre rödkarmin. Hundrarulle vikt i femstrip. F 7500 (Reserve approx. € 30 / $35) mint never hinged 300 300
Click for photo 459FD Sverige Facit 471-75 mint never hinged, 1955 Stockholmia -55 block (5). 19 satser. Ihoprullade. F 19000 (Reserve approx. € 50 / $59) mint never hinged 500 500
Buy Click for photo 460K Sverige Facit 599 brev, Raketbrev stämplat IDRE RAKETPOSTSYMPOSIET och ELGÅ 24.8.69. Också med en postpaketetikett stämplat FLOWN BY ROCKET SWEDEN-NORWAY AUGUST 1969. (Reserve approx. € 30 / $35) on cover 300
Buy Click for photo 461 Sverige Facit 692 brev, 1970 Erik Magnussons sigill 3 Kr grönblå. HALVERAD på brev, stämplat Västerås 1P 22.12.80, även signerad av posttjänsteman "Eftertax. Sign.". (Reserve approx. € 30 / $35) on cover 300
Buy Click for photo 462 Sverige Facit 730BBv2 stpl, 1972 Öländska väderkvarnar 75 öre mörkgrön par blank gummering med centralt placerad stämpel STOCKHOLM 6 9.6.72. Ovanligt. (Reserve approx. € 30 / $35) used 300